Razýmová, Davidová, Ondra – to byl parádní víkend aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 26. 11.-1. 12.

Jeden z nejlepších víkendů roku zaznamenali sportovci Olymp CS MV. Biatlonistka Markéta Davidová potvrdila skvělé předpoklady a v prvním ostrém závodě nové sezony, sprintu světového poháru ve švédském Östersundu obsadila třetí místo. Lezec Adam Ondra v olympijské kvalifikaci ve francouzském Toulouse, kde nemohl nic moc získat, jen hodně ztratit, zvládl ošidnou soutěž a může se začít chystat na boj o zlato v Tokiu. A nakonec běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová/Beroušková opět v úvodním podniku světového poháru této zimy, tříetapové bitvě ve finské Ruce, hned dvakrát pronikla do elitní desítky v distančním závodě. Páté místo na desítce v klasice – tak vysoko česká žena nebyla od časů Evy Vrabcové (finále Tour de ski 2015) a Kateřiny Smutné (klasický sprint v Davosu 2013)! Uznání zaslouží i další naši – jen tak dál v posledním měsíci roku, ale i nadále.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 25. 11. – 1. 12. 2019 (48. týden)

 BOX

27. – 29. 11. Mezinárodní turnaj, Srbsko/Bělehrad

63 kg: 5. místo Novák Petr

 

PLAVÁNÍ

30. 11. – 1. 12. ČP Zlín

Chrápavý: 400PZ: 1. místo  4:30,60

50P: 2. místo 28,93

200P: 1. místo 2:11,58

200VZ: 2. místo 1:49,30

200PZ: 2. místo 2:03,04

Laňková: 400PZ: 3. místo 5:10,55

Ingeduld: 1500VZ: 1. místo 15:42,06

Švéda: 1500VZ: 3. místo 16:12,04

Neoralová: 800VZ: 2. místo 9:14,03

Maťátko: 50P: 1. místo 28,62

100P: 1. místo 1:00,99

Zábojník: 50P: 3. místo 29,20

200P: 2. místo 2:13,05

100P: 3. místo 1:02,29

Janíčková: 50VZ: 1. místo 26,06

50M: 1. místo 27,07

50Z: 1. místo 28,21

100VZ: 1. místo 54,83

Špaček: 200P: 3. místo 2:18,12

Zubalíková: 200VZ: 2. místo 2:04,73

400VZ: 2. místo 4:20,56

Benešová: 200M: 2. místo 2:17,60

400VZ: 1. místo 4:20,44

Kučera: 200P: 3. místo 2:17,64

 

STŘELBA KULE

28. 11. – 2. 12. GP Tyrolska, Rakousko/Innsbruck

  1. 11. VzPu jun.: 5. místo Štefánková 614,8+182,7

VzPu jun.: 1. místo Přívratský 625,3+250

mix týmů: VzPi jun.: 1. místo Schejbalová, Schejbal 16/215,4

VzPu: 1. místo podíl Brabcová A.

VzPu jun.: 1. místo Štefánková, Přívratský

  1. 11. VzPu jun.: 4. místo Štefánková 618,3+182,1

VzPi jun.: 4. místo Schejbalová 558+192

VzPu jun.: 2. místo Přívratský 626,5+248,8

VzPi jun.: 1. místo Schejbal 568+231,2

VzPu ženy: 1. místo Brabcová A. 628+251,7, 12. místo Vognarová 615,1

  1. 12. VzPi jun.: 2. místo Schejbalová  552+228,8

VzPi jun.: 1. místo Schejbal 574+238,9

VzPu ženy: 4. místo Brabcová A. 628,4+208,3, 8. místo Vognarová 617+123

30. 11. – 1. 12. GP Rapidu Plzeň

  1. 11. VzPu ženy: 2. místo Brabcová K. 618,1+248,2, 4. místo Bartoníčková 622,6+183,5

VzPi m+j: 7. místo Sochor 558, 8. místo Hejna 556

  1. 12. VzPu ženy: 2. místo Bartoníčková 624,7, 3. místo Brabcová K. 623,3

VzPi m+j: 4. místo Sochor 563, 11. místo Hejna 552

 

TENIS

25. 11. ITF 4 Slovinsko/Maribor

Donald – vítěz dvouhra a čtyřhra

Nicod – 1. kolo dvouhra

 25. 11. ITF A Mexiko

Fruhvirtová L. – čtvrtfinále dvouhra

25. 11. MČR ženy, Milovice

Palicová – 1. kolo, finále čtyřhra

Lavičková – finále dvouhra

Fruhvirtová B. – semifinále dvouhra

 

VOLEJBAL

30. 11. Extraliga ženy

Olymp  – VK Brno  0:3 (-25, -18, -14), Olymp je v tabulce pátý.

23. 11. Extraliga juniorky

Chodov – Olymp 1:3, 0:3, Olymp je ve skupině A druhý.

 

BIATLON

28. 11. – 1. 12. IBU Cup, Norsko/Sjusjöen

28. 11. muži – 10 km sprint: 25. Žemlička, 47. Karlík, 50. Hošek, 58. Hornig, Krupčík DNS

ženy – 7,5 km sprint: 41. Horká, 42. Teplá, 56. Jurčová, 71. Suchá, Polednová DNS

30. 11. muži – 10 km sprint: 10. Žemlička, 16. Hornig, 29. Krupčík, 34. Hošek, 52. Karlík

ženy – 7,5 km sprint: 47. Horká, 55. Jurčová, 60. Polednová, 67. Suchá, 73. Teplá

  1. 12. muži – 12,5 km stíhací závod: 12. Hornig, 19. Žemlička, 50. Karlík, 52. Hošek, Krupčík DNS

ženy – 10 km stíhací závod: 51. Jurčová, 54. Horká, Polednová LAP

30. 11. – 8. 12. Světový pohár Švédsko/Östersund

  1. 11. smíšená štafeta dvojic: 18. místo Jislová, Štvrtecký (dostiženi)

smíšená štafeta: 11. místo Česko (Kristejn Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář)

  1. 12. muži – sprint 10 km: 16. Krčmář , 26. Václavík , 36. Šlesingr, 39. Štvrtecký, 84. Moravec

ženy – sprint 7,5 km: 3. Davidová, 19. Puskarčíková, 30. Charvátová, 45. Vítková, 65. Jislová

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

28. – 30. 11. Kvalifikační závod pro OH, Francie/Toulouse

Adam Ondra se kvalifikoval na OH: 2. místo Ondra 24 bodů (1. obtížnost, 3. bouldering, 8. lezení na rychlost)

 

Různé sporty LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

Prvního 12. GP smíšených dvojic, Brno

2. místo Holasová/Modi (ČR/USA)

 

Různé sporty LETNÍ – TAEKWONDO

28. 11. – 1. 12. ME Irsko

57 kg: 5. místo Jiránková

 

Různé sporty LETNÍ – TRAMPOLÍNY

29. 11. – 1. 12. MS Japonsko/Tokio

Frydrychová nepostoupila.

 

Různé sporty ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

30. 11. – 1. 12. SP USA/ Killington

obří slalom: 47. místo Capová

slalom: 17.místo Capová, Dubovská – nedokončila 1. kolo

 

Různé sporty ZIMNÍ – BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

28. 11. – 1. 12. Světový pohár Finsko/Ruka

sprint klasicky 1,4km    10km    10km stíhací závod volně

Razýmová          44.          5.          9.

Nováková           58.        34.         29.

Schützová          49.        56.         60.

 

Různé sporty ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

29. 11. – 1. 12. Světový pohár shorttrack Japonsko/Nagoja

                        1000m     1500m      500m      1500m (2)

Hrůzová                  —            19.          —-           27.

Vaňková                 29.            —-         —–          —–

Pfeiferová              —–           29.           26.          28.

 

sestavila: Marie Poláková

foto: Petr Slavík