Ondra zase jede! aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 23.-29. 9.

Náš elitní lezec Adam Ondra dominoval v posledním závodě světového poháru ve své nejsilnější disciplíně lezení na obtížnost ve slovinském Kranji, jako jediný ve finále dal top, Martin Stráník skončil. Ještě před tím dokázal Ondra doma v Moravském krasu v rámci přípravy zdolat velmi nároční boulder Ghost Rider náročnosti 8C, Stráník zlezl boulder Sicarios za 8B. Triatlonistka Vendula Frintová vyhrála v nepříjemném větru ve velmi slušném čase 35:06 na třetí pokus Běchovice a zkompletovala tak svoji sbírku medailí (předtím 2003 i 2007). Olympijský úspěch windsurfaře Karla Lavického jsme už zaznamenali. A do sezony vstoupila rychlobruslařská legenda Martina Sáblíková třemi výhrami na domácím šampionátu v Polsku – v Česku, jak známo, jedinou dráhu stále nemá… Přinášíme tradiční přehled výsledků našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 23. – 29. 9. 2019 (39. týden)

ATLETIKA

27. 9. – 6. 10. Mistrovství světa Katar/Doha

800 m: 30. místo Mezulianiková  2:03.48  (ze 40)

štafeta 4×400 m mix: 15. místo ČR, podíl Tesař 3:18,01

29. 9. Běchovice – Praha, mistrovství ČR na silnici

ženy: 1. Frintová 35:06

 

BOX

26. – 28. 9. MT Torma, Praha

Do 81 kg: Švarc 1. kolo prohrál

 

CYKLISTIKA

22. – 29. 9. Mistrovství světa silniční disciplíny, Anglie/Yorkshire

24. 9. Časovka jednotlivců muži U23: 34. místo Otruba (během závodu měl pád a musel 2x měnit kolo)

25. 9. časovka jednotlivců muži Elite 54 km: 33. místo Bárta (závod dokončilo 46 závodníků)

27. 9.Silniční závod muži U23: 38. místo Otruba (nejlepší z českých závodníků a jediný, který dokončil závod)

29. 9. Silniční závod muži Elite: Nedokončili Sisr a Bárta

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

28. 9. ME jednotlivců na ploché dráze – finále č. 4, Polsko/Chorzow

13. místo Milík, celkově 11. místo

28. 9. Mistrovství ČR juniorů, Divišov

vítěz Klíma, 2. Chlupáč, 3. Kvěch, 4. Mikel

Celkově: 1. Kvěch, 2. Chlupáč, 3. Klíma, 4. Mikel

 

TENIS

23. – 29. 9. Futures 15k, Praha

Kubík – 1. kolo kvalifikace

Forejtek – čtvrtfinále dvouhra, vítězství čtyřhra

Lehečka -1. kolo dvouhra

23. – 29. 9. ITF 25k, Brno

Lavičková – 2. kolo kvalifikace

23. – 29. 9. MS družstev do 16 let, USA/Orlando

Palicová – podíl na 2. místě

Donald – podíl na 9. místě

Siniakov – podíl na 9. místě

23. – 29. 9. Švédsko/Stockholm

Macháč – čtvrtfinále dvouhra

23. – 29. 9. ITF 4, Chorvatsko/Velo Lošinj

Krumich – vítězství ve dvouhře

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

28. – 29. 9. EP Lucembursko

Binhak 66 i Petr J. 90 bez umistění

 

VOLEJBAL

26. 9. Extraliga ženy

Olomouc – Olymp 3:0 (22, 26, 13)

28. 9. Extraliga ženy

Olymp – KP 3:0 (19, 6, 22)

29. 9. Extraliga juniorky

Olymp – Chodov 3:0 (16,13,26) a 3:1 (-19,21,18,7)

 

VZPÍRÁNÍ

16. – 28. 9. Mistrovství světa mužů a žen, Thajsko/Pattaya

Petrov do 67 kg – trh 128 kg – 27. místo , nadhoz 158 kg – 26. místo, dvojboj 286 kg – 26. místo

Hertlová do 71 kg – trh 84 kg – 19. místo , nadhoz 102 kg – 20. místo, dvojboj 184 kg – 20. místo

Skleničková do 81 kg – trh 0 kg – 0 místo , nadhoz 106 kg – 16. místo, 2 české rekordy. dvojboj 0 kg – 0 místo

Gasior – trh 150 kg – 17. místo 3 české rekordy, nadhoz 185 kg – 16. místo, dvojboj 335 kg – 16. místo dva české rekordy – celkem 5 českých rekordů

Králová – trh 80 kg – 23. místo , nadhoz 95 kg – 22. místo, dvojboj 175 kg – 22. místo

Krywult – trh 155 kg – 25. místo , nadhoz 180 kg – 28. místo, dvojboj 325 kg – 25. místo

Kučera – trh 176 kg – zranění kolena, nadhoz 0 kg – odstoupil ze soutěže – zranění kolena

Orság – trh 176 kg – 19. místo,  nadhoz 240 kg – 6. místo  český rekord, dvojboj 416  kg – 11. místo

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

28. – 29. 9. SP lezení na obtížnost, Slovinsko/Kranj

28. 9. Obtížnost: Muži: 1. Ondra, 8. Stráník, 25. Konečný, v kvalifikaci 72. Kříž

 

Různé sporty LETNÍ – JACHTING

28. – 29. 9. Mistrovství ČR Laser, Nové Mlýny

Viktor Teplý se umístil na 1. místě z 24 lodí, Jakub Halouzka se umístil na 3. místě z 24 lodí

24. – 29. 9. Mistrovství světa Lago di Garda

Karel Lavický – třída RS:X se umístil na 46. místě ze 130 prken. Skvělá zpráva je, že vyjel kvalifikaci pro olympiádu v Tokiu 2020.

 

Různé sporty LETNÍ – SKATEBOARD

28. 9. Mistrovství ČR Praha

Street: 1. místo Pek, 2. Habanec

 

Různé sporty ZIMNÍ – BĚH NA LYŽÍCH

26. – 29. 9. Mistrovství ČR, závody na kolečkových lyžích, Liberec

27. 9. – sprint: 2. místo Nováková, 4. Schützová, 5. Razýmová

28. 9. – 10 km: 1. Razýmová, 2. Schützová, 3. Nováková

29. 9.- běh do vrchu: 1. Razýmová, 2. Schützová

 

Nikola Zdráhalová (v popředí) a Martina Sáblíková

 

Různé sporty ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

26. – 29. 9. Mistrovství ČR, Polsko/Tomaszow

500 m: 1. Zdráhalová, 2. Sáblíková

1500 m: 1. Sáblíková, 2. Zdráhalová

1000 m: 1. Sáblíková, 2. Zdráhalová

3000 m: 1. Sáblíková, 2. Zdráhalová

500 m+1500 m+1000 m+3000 m: 1. Briešťanský

Juniorky 500 m: 1. Nepokojová, Kuršová

1500 m: 1. Kuršová, 2. Nepokojová

1000 m: 1. Kuršová, 2. Nepokojová

3000 m: 1. Kuršová, Nepokojová DQ

Junioři 500 m: 2. Steklý

1500 m +1000 m+3000 m: 1. Steklý

šampionka a její nástupci

 

sestavila: Marie Poláková