Ondra získal evropské zlato v lezení na obtížnost, Kříž skončil čtvrtý v rychlosti aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 30. 9. – 6. 10.

Skvělý lezec Adam Ondra rozšířil sbírku svých úspěchů ziskem titulu mistra Evropy v lezení na obtížnost ze skotského Edinburgu. “Stěna a celé dějiště tady je opravdu epické, závodím tu poprvé,” psal už v pátek na svém facebooku. “První kvalifikace šla dobře, ve druhé jsem šel napravo a pak se něco přihodilo, myslel jsem si, že to ještě dám, ale nepovedlo se to,” komentoval poté, co zaostal na průběžném druhém místě s Lopezem za Lehmannem. “A pak to vyšlo! Po pěti druhých místech jsem konečně vyhrál i Evropu!” Ondra strávil velkou část podzimu cestováním po Bosně, kde chystal videa pro Black Diamond pod názvem The Balcans Road Trip a připravuje natáčení celovečerního dokumentu Adam Ondra: Posunout hranice. Činili se i další naši sportovci – vystoupení atletů na mistrovství světa v Kataru se budeme věnovat v samostatném článku – potěšila zejména sportovní gymnastka Aneta Holasová, která si zajistila místo ve čtyřboji na olympiádě v Pekingu mezi dvacítkou nejlepších na světě.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 30. 9. – 6. 10. 2019 (40. týden)

 

ATLETIKA

27. 9. – 6. 10. MS Katar/Dohá

2. 10. disk: 17. místo Staňková 58,98 (nepostoupila do finále)

1500 m: 8. místo Mäki 4:06,61(osobní rekord) – postoupila do semifinále

3. 10. 1500 m: 27. místo Sasínek 3:38,17 (nepostoupil do semifinále)

1500 m: 23. místo Mäki 4:17,65 (nepostoupila do finále)

4×400 m: 11. místo ČR, podíl Tesař, Desenský 3:02,97 (nepostoupili do finále)

 

BOX

4. – 12. 10. Mistrovství světa ženy, Rusko/Ulan-Ude

Martina Schmoranzová – HK 69 kg prohrála své 1. utkání na body s 8. nasazenou Kazaškou Darigou Shakimovou.

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

4. 10. MS juniorů do 21 let – finále č. 3, Pardubice

7. místo Kvěch, 12. Chlupáč, náhradník Mikel nenastoupil

Celkové pořadí MSJ do 21 let: 6. místo Kvěch

5. 10. Zlatá stuha juniorů 45. ročník, Pardubice 

Závod byl zrušen, měli jet Chlupáč, Kvěch a Mikel

6. 10. Zlatá přilba 71. ročník, Pardubice

11. místo Milík; Kvěch, Franc nepostoupili ze čtvrtfinále; Holub, Smetana, Štichauer neprošli vylučovací skupinou

 

STŘELBA BROKY

3. 10. Mistrovství ČR Brno

Double trap: 1. místo Lipták 121, 2. Borkovec 117

 

PLAVÁNÍ

5. – 7. 10. SP Maďarsko/Budapešť

50 P: 27. místo Zábojník 30:36

100 P: 24. místo Chrápavý 1:04,37, 28. Zábojník 1:05,97

200 P: 16. místo Chrápavý 2:20,69, 17. Zábojník 2:21,67

200 PZ: 23. místo Chrápavý 2:08,78

 

TENIS

30.9. – 6. 10. ATP Challenger, Nur Sultan, Kazachstán

Macháč – semifinále ve dvouhře

 

STOLNÍ TENIS

3.10. Turnaj série World Tour, Švédsko/Stockholm

Muži: Čtyřhra – 1. kolo: Jančařík, Polanský – Källberg, Moregard (Švéd.) bez boje. Čtvrtfinále: Liang Ťing-kchun, Lin Kao-jüan (Čína) – Jančařík, Polanský  3:0 (9, 3, 3).

Ženy: Čtyřhra – 1. kolo: Hiranová, Išikawaová (Jap.) – Matelová, Balážová (ČR/SR) 3:0 (7, 9, 6)

 

VOLEJBAL

3. 10. Extraliga ženy:

Přerov – Olymp Praha  1:3 (26, -17, -17, -17)

5. 10. Extraliga ženy:

VK Brno – Olymp Praha 3:0 (20, 18, 16)

Olymp je v tabulce pátý

5. 10. Extraliga juniorky:

Budějovice – Olymp 0:3, 1:3

Olymp vede tabulku skupiny A

 

Různé sporty LETNÍ – SPORTOVNÍ LEZENÍ

4. – 6. 10. ME lezení na obtížnost a rychlost, Velká Britanie/Edinburgh

5. 10. rychlost: 4. místo Kříž

6. 10. obtížnost: 1. místo Ondra, 11. Stráník

 

Různé sporty LETNÍ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

4. – 13. 10. Mistrovství světa Německo/Stuttgart

kvalifikace víceboje: 51. místo Aneta Holasová 50,766 b. – čímž se nominovala jako 11. z 20 možných individuálních závodnic na OH v Tokiu na čtyřboj

dále: 85. místo Ponížilová 48,499 b.

muži: 54. místo Radovesnický

družstva: 23. místo ČR, podíl Holasová, Ponížilová 147,639 b.

 

Různé sporty LETNÍ – TAEKWONDO

4. – 6. 10. Riga Open/ Lotyšsko

3. místo Jiránková

 

Sestavila: Marie Poláková

Foto: Lukáš Bíba