Ondřej Teplý doplachtil druhý na slavné regatě v Kielu

Ondřej Teplý doplachtil druhý na slavné regatě v Kielu

Ondřej Teplý dnes vyhrál medailovou rozjížďku ve třídě Finn a posunul se tak na celkové druhé místo. Za vítězným Němcem Phillipem Kasueskem zaostal o pouhé dva body. Tradiční jachtařský svátek v německém Kielu se letos konal již po 125. a české barvy na něm byly vidět!

Kieler Woche je 14denní svátek v severoněmeckém Kielu. Kromě jachtařské regaty v mnoha třídách včetně těch olympijských se zde koná setkání obrovských školních námořních plachetnic a spousta různých slavností pro širokou veřejnost. Nejdříve závodily neolympijské třídy.

Pak začaly závodit olympijské třídy. První dva dny byly slunečné a větrné, pak vítr zeslábl. Ondřej Teplý ve třídě Finn začal závod vítězstvím v první rozjížďce, po celou dobu se pohyboval na předních pozicích a do závěrečné medailové jízdy nastupoval ze třetího místa. Finálovou rozjížďku vyhrál a posunul se na konečné druhé místo. „Letošní Kiel nám nabídl překvapivě letní teploty, většinou je zde strašná zima, a zpočátku i příznivý vítr. Byl to příjemný závod,“ pochvaloval si Ondra, „škoda, že mi o dva body uteklo vítězství,“ dodal.

Na Laseru Standard chyběl jeho bratr Viktor Teplý, který se už stejně jako většina světové špičky připravuje na mistrovství světa v Japonsku.

Kompletní výsledky ZDE