One man show Jana Zabystřana aneb Medailové žně českého sjezdaře na univerziádě v Lake Placid

One man show Jana Zabystřana aneb Medailové žně českého sjezdaře na univerziádě v Lake Placid

Pocity soupeřů v momentě, kdy na startovní listině spatřili jeho jméno, by šlo odhadnout asi jen velmi těžko. Ale zřejmě se ihned po zaostření na těch 12 písmen se zvláštním znakem nad r všem vyrojila stejná otázka. Kdo tedy bude až druhý? Jan Zabystřan prostě na Zimních univerzitních světových hrách 2023 v dalekém Lake Placid neměl konkurenci!

Tři zlata a jeden bronz. Úspěch, na který bude jistě i sám čtyřiadvacetiletý účastník dvou olympijských her ještě dlouho vzpomínat. Rutina? Kdepak. Každá z vydřených medailí je neuvěřitelně cenná a OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra nemůže být pyšnější, že má v řadách takového závodníka!

zdroj: instagram.com/janzaby

„Vidět na tom vyhlášení znovu českou vlajku, to je krásný pocit. Pocit, pro který tento sport děláme. Takže za to jsem velmi rád.“ Popisuje pocity chomutovský rodák, který v americkém městečku Lake Placid, kde se v minulosti již dvakrát konaly olympijské hry, ovládl obří i superobří slalom a slalom. Aby se neřeklo, alespoň jedno zlato přenechal i jiným. To, když v alpské kombinaci vybojoval bronz. Suverénně se tak stal nejúspěšnějším českým reprezentantem v národní výpravě. I ta se má ale čím chlubit! S celkovým počtem 12 získaných cenných kovů Češi zdvojnásobili výkon z předchozí univerziády v Krasnojarsku před čtyřmi lety.