Petra Štolbová vybojovala účast na olympiádě v Paříži

České taekwondo bude mít svoji zástupkyni na olympiádě. Petra Štolbová v kategorii nad 67 kilogramů zvládla v Sofii dramatické semifinále s izraelskou soupeřkou a po výhře má jistou účast v Paříži. Finálové utkání se už v kvalifikaci nehraje, obě vítězky mají zajištěnu.

Dvaadvacetiletá členka Olympu byla adeptkou na postup, ale poslední krok nebyl jednoduchý. „Úkoly byl provokovat pohybem a zaměřit se na kontry. Stát v zavřeném střehu a zkusit soupeřku trefit do hlavy, která je za tři body. Petra udělala chybu v závěru prvního kola, kdy mohla utéct z tatami, ale neudělala to a dostala hlavu a prohrála. Další dvě kola ale už zvládla výborně,“ popisoval pokyny a průběh úvodu těžkého souboje její trenér  Viktora Janovský.

V soutěži nejtěžší ženské kategorie startovalo osm závodnic. Štolbová ve čtvrtfinále přešla před Alaksandru Kowalczukovou (Polsko), v klíčovém semifinále porazila Danu Azranovou (Izrael).

Vicemistryně světa z roku 2021 se tak – možná i díky taktickému tahu – může těšit na Olympijské hry. „Při registraci jsme udělali riskantní krok a Petru zařadili do vyšší kategorie, normálně bojuje do 67 kilogramů. Vyplatilo se,“ radoval se trenér.