Pobouraná na těle i na duši. Lyžařka Pauláthová se nevzdává

Pobouraná na těle i na duši. Lyžařka Pauláthová se nevzdává

Ani čtvrtý pokus v letošním světovém poháru nepřinesl Kateřině Pauláthové radost. Nedokončila první kolo v obřím slalomu v nové destinaci jihotyrolském Kronplatzu, když v bolestech dobrovolně opustila trať.

Už na start šla s přemáháním, těžce nabouraná z tréninku sjezdu v Garmischi minulý čtvrtek. Tam uvažovala o startu v superG světového poháru, jenže hned první trénink sjezdu ji postavil do tvrdé reality.

Tři brány před cílem nezvládla kompresi a vyletěla z trati, přitom trefila tyče a drsně si narazila holeně a prsa. „Kosti a vazy dobré, jen mě píchá meniskus,“ hlásila z postele.

„Ale nelituju toho. Jsem ráda, že jsem to zkusila a viděla úplně jiný level. To v žádném samostatném tréninku nemůžu poznat. Lekla jsem se rozbité trati, jak máš strach, děláš víc chyb. Mohla jsem jet rovně, byl to trénink…,“ hodnotila. „Může to jezdit. Ale ve 120 km/h se chyby neodpouštějí,“ dodal trenér a otec Radovan Pauláth.

Dva dny odpočívala, protože nechtěla vzdát Kronplatz. Trénink na měkčím svahu ji dodal odvahu postavit se na start. „Celá zatejpovaná a obvázaná, se dvěma brufeny. Hraju všemi barvami…“

Jenže tvrdá trať ji dovolila jet pouze v horní mírnější části, dole už to zkrátka nešlo. „Dělalo mi problém i zastavit, cítila jsem každý otřes. Málem mi upadly holeně, sotva se hýbu. Zkusila jsem, nedalo se. Trať byla strmá, ale sníh super.“

Po závodě se zklamaná naskládala do polského auta a namísto s tátou na sever k domovu zamířila na západ za dalšími závody. „Nevzdám to, nebudu sedět doma. Pomůže mi jen čas.“ Spojuje síly s polským ženským týmem v čele s Marynou Gasienicou – Daniel.

Po odpočinku čeká trénink a pak docela bohatý závodní program. Dva obří slalomy FIS v italském La Thuile. Pak dvě hodiny odtamtud ve francouzském Chatelu další dvě kombinace a ještě dva obří slalomy, vše Evropský pohár. Poté opět pár dní pauza a přesun na mistrovství světa do Svatého Mořice. „Nepodívám se dlouho domů. Ale věřím, že to bude lepší a lepší,“ bojuje.