Poprvé na stupních vítězů ve Světovém poháru! Střelkyně Aneta Brabcová vystřílela v indickém Bhópálu druhé místo!

Poprvé na stupních vítězů ve Světovém poháru! Střelkyně Aneta Brabcová vystřílela v indickém Bhópálu druhé místo!

Jednu medaili dokázala vybojovat česká střelecká výprava při zastávce Světového poháru v centrální Indii. O cennější však byla! V Bhópálu, ve městě, které dostalo díky množství přírodních i umělých vodních ploch přezdívku Město jezer se parádně ukázala Olympačka Aneta Brabcová, když v třípolohové malorážce nestačila pouze na čínský supertalent Čang Čchiung-jüe.

Doposud dosáhla 30letá rodačka z České Lípy v elitním seriálu nejvýše na deváté místo. Tedy právě na to, které jí náleželo i po kvalifikaci v Indii. Jenže zde zaúřadovalo i to pověstné štěstíčko a jelikož tři soupeřky před ní střílely mimo soutěž, mezi postupující se Aneta vešla. No a pak vypukla spanilá jízda!

V další fázi skončila druhá o 3,4 bodu za pozdější, teprve devatenáctiletou, vítězkou Čang Čchiung-jüe a s výrazným náskokem 7,4 bodu na Indku Sift Kaur Samraovou se probojovala do finále. V něm se ctí podlehla právě mladé čínské střelkyni jednoznačně 8:16. Nutno podotknout, že Čang Čchiung-jüe by mohla inkasovat nálepku stoupající střelecký talent. Zvítězila totiž hned při svém debutu ve Světovém poháru, a to jí ještě nebylo ani dvacet let. Pro Anetu jde ale o životní výsledek mezi střeleckou špičkou a o velmi cennou stříbrnou medaili!

Nelenil ani další člen české party. Jiří Přívratský hned dvakrát postoupil ze základní kvalifikace do finálové osmičky. Poprvé v disciplíně vzduchová puška 60 ran, kde následně obsadil 8. místo a podruhé v disciplíně sportovní malorážka, kde si vybojoval celkové 5. místo.