První české lyže na stupních vítězů nové zimy. Skvělá biatlonistka Davidová je třetí

První české lyže na stupních vítězů nové zimy. Skvělá biatlonistka Davidová je třetí

Juniorská mistryně světa Markéta Davidová zahájila skvěle novou zimu. Jako první česká sportovkyně na lyžích získala pódium ve světovém poháru. Po bruslařce Sáblíkové to je druhá Češka z Olympu na stupních vítězů. Po vytrvalostním závodě posíláme gratulaci do slovinské Pokljuky za třetí místo!

Sobotní štafetu sice pokazila a obrečela, ale dnes se vzepjala. Už v polovině byla 21letá biatlonistka s číslem 72 druhá. Pokud by dala i předposlední trefu z dvaceti, mohla dokonce vyhrát. Na lyžích zajela čtvrtý nejrychlejší čas, 45,6 vteřiny za Mäkärainenovou. Z vítězství se radovala Ukrajinka Džimová. Davidová zajela životní výsledek, dosud nejlépe byla 27. v Ruhpoldingu 2017. Mezi muži byl nejlepší 15. Michal Krčmář.

“Byla jsem z neděle špatná, ale musela jsem se otřepat. Lidi z týmu mě hodně podpořili, třeba Michal Krčmář se mě přišel na pokoj zeptat, jestli jsem v pohodě, zajímali se i ostatní,” říkala. “V posledním kole jsem jela v takovém transu, že ani nevím, co na mě lidi okolo křičeli,” vyprávěla. “Opravdu hodně mě to překvapilo. Tohle byla má nejlepší střelba ve čtyřpoložkovém závodě v životě. Nikdy jsem ho nešla jen za jedna. Nejlíp jsem ho dosud šla za tři. Takže zlepšení o dvě rány,” dodala.

Ostatní výsledky na www.biatlon.cz

Foto: Petr Slavík, Český biatlon