První senzace se nekonala. Lehečka favoritovi podlehl ve třech setech. Zverev mu ale predikuje zářnou budoucnost!

První senzace se nekonala. Lehečka favoritovi podlehl ve třech setech. Zverev mu ale predikuje zářnou budoucnost!

Český tenista a člen OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra Jiří Lehečka se čím dál hlasitěji začíná ve světě bílého sportu prosazovat. Minulý týden se parádně vytáhl v Dauhá proti velmi zvučným jménům a zastavit ho musela až v semifinále bývalá světová jednička Brit Andy Murray. Neúprosný los Lehečku neušetřil ani tentokrát a po přesunu na turnaj v Dubaji ho hned v prvním kole čekal šestnáctý hráč světového žebříčku Němec Alexander Zverev. Na zkušenějšího favorita jednadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi bohužel nestačil a podlehl mu ve třech setech 6:4, 3:6, 4:6. A nepomohla ani tajná pomoc z hlediště.

Před úvodním míčkem měl sice větší důvěru na triumf olympijský vítěz z Tokia a dvojnásobný šampion Turnaje mistrů Alexander Zverev, ale ve prospěch nebojácného Jiřího Lehečky hrála nejen aktuální fantastická forma, ale také vzájemná bilance. Český reprezentant totiž před dvěma měsíci na United Cupu v Austrálii Německého vlasáče porazil. Možná i posilněn tímto sebevědomím vstoupil Lehečka i do druhého vzájemného klání lépe a hned v prvním gamu Zvereva zaskočil, když mu vzal podání a výhodu si držel až do konce sady. Rázem byli čeští fanoušci v naději! Lehečka vyhrává první set 6:4!

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Pak ale český hráč nevyužil šanci na brejk na 3:2 a po třech dvojchybách ve druhé sadě rázem diktoval tempo zápasu o více jak třicet míst v žebříčku lépe postavený tenista z Hamburku. Druhý set tak dokázal na svou stranu strhnout Zverev v poměru 6:3.

Ve třetím se pak Lehečka ještě pokusil o comeback, když v průběhu srovnal na 4:4, prohru už ale odvrátit nedokázal. Sen o premiérovém finále na okruhu ATP se tak v metropoli Kataru rozplynul. Naopak pavoukem dále postupuje šťastný Zverev, který ale Lehečkův výkon po vzájemném utkání velmi kvitoval. „Jiří hraje úžasně. Dostal se do čtvrtfinále Australian Open a minulý týden porazil vynikající hráče. Každopádně si myslím, že Jiří je fantastický hráč. Zatím je sotva v první padesátce, ale i můj kouč mi říkal, že do konce roku bude v Top 12 nebo minimálně v Top 20,” 

Bystrému oku kamer neunikla ani přítomnost bývalého českého tenisty Tomáše Berdycha. Finalista prestižního Wimbledonu z roku 2010 na mladou českou naději dohlížel z tribuny, a dokonce si s Lehečkou i zatrénoval. My věříme, že to finále brzy padne, Jirko!

 

Dnes ještě čeká velmi náročný zápas i Tomáše Macháče. Na druhé straně kurtu na něj totiž od čtvrté hodiny bude čekat nyní již nový držitel historického rekordu v počtu týdnů na čele žebříčku ATP Novak Djokovic. Pro srbskou tenisovou superstar jde už o 378. týden, kdy je na špici světových tabulek, čímž překonal dosavadní absolutní rekord Steffi Grafové. Legendární bývalá německá tenistka byla světovou jedničkou 377 týdnů. Tak držte palce!

 

Úvodní snímek: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)