První velká medaile pro triatlonistku Kuříkovou aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 22. do 28. 7.

Petra Kuříková slaví svoji první mezinárodní medaili, v ruské Kazani získala stříbro na evropském šampionátu na sprint trati (0,75 – 20 – 5). Ačkoliv na těchto triatlonových distancích nezávodí absolutní elita, je to velký úspěch pracovité jablonecké dámy, která se vydala vlastní cestou a připravuje se ve Švýcarsku. Přitom kola dorazila závodnicím do místa až den před závodem a nestihly si projet trať. “Ale viděla jsem, že dobré běžkyně zaplavaly a jedou až v další skupince za námi, získala jsem o to větší motivaci,” popisovala průběh. V běhu sice nestačila na Švýcarku Derronovou (letos 35. na ME na olympijské trati), ale v přechodové sezoně po změně trenéra tak chytila v 28 letech znovu dobrý dech. Z dalších našich sportovců v uplynulém týdnu jen těsně nedosáhl na medaili skokan do vody Michal Navrátil na mistrovství světa v Koreji, úspěšný domácí šampionát atletů už jsme popsali, devět titulů získali na mistrovství ČR střelci z brokových zbraní a 14letý sparťanský mladíček Matthew William Donald veze zlato ze čtyřhry z Olympijských her mládeže v Baku. Přinášíme tradiční přehled.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 22. – 28. 7. 2019 (30. týden)

ATLETIKA

26. – 27. 7. Mistrovství ČR na dráze, Brno

Muži: 110 př.: 1. místo Sýkora J. 14,15

200 m: 3. místo Jirka J. 21,06

1500 m: 2. místo Sasínek F. 3:46,50, 3. místo Šinágl V. 3:47,43

400 m př.: 2. místo Tesař J.50,50

dálka: 1. místo Juška R. 772

disk: 1. místo Bárta M. 62,32

Ženy: 100 m : 2. místo Bendová N. 11,41

200 m: 2. místo Bendová N. 23,86,

800 m: 1. místo Mäki K. 2:08,41, 3. místo Mezuliáníková D. 2:09,10.

1500 m: 1. místo Mäki K. 4:25,95,

400 m př.: 1. místo Jonášová T. 59,16

disk: 1. místo Štaňková E. 57,16

 

CYKLISTIKA

24. – 27. 7. Dookola Mazowsza, SP UCI kat. 2.2 Polsko

Celkově:  3. místo  F. Sisr, 6. Bárta, 12. Neumann

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

27. 7. SEC F – 2 na ploché dráze, Polsko/Toruň

15. místo – V. Milík

 

PLAVÁNÍ

27. – 28. 7. Dálkové plavání Lipno

5 km: 1. místo – Kozubek Matěj 0:56:16,8, 2. místo – Ingeduld Vít 0:56:25.9

10 km: 1. místo – Kozubek Matěj 1:54:40.3, 2. místo – Ingeduld Vít 1:54:47.0

celkově za oba závody: 1. místo – Kozubek Matěj 2:50:57,10, 2. Ingeduld Vít 2:51:12,90

 

SKOKY DO VODY  

22. – 24. 7. Mistrovství světa High diving, Korea/ Kwangdžu

4. místo – M. Navrátil 380,80

 

TENIS

22. – 29. 7. ME „18“ Klosters

Paulson – 4. kolo dvouhra, 2.kolo čtyřhra

Lavičková – 4. kolo dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

Fruhvirtová – 3. místo – semifinále dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

22. – 29. 7. ME „14“ Most

Fruhvirtová Brenda – čtvrtfinále dvouhra, 4. kolo čtyřhra

Lucie Havlíčková – čtvrtfinále dvouhra, 4. kolo čtyřhra

22. – 29. 7. Olympiáda mládeže EYOF, Ázerbájdžán, Baku

Donald – 1. místo čtyřhra, čtvrtfinále dvouhra

22. 7. Challenger, Praha

Macháč – 1. kolo dvouhra kvalifikace

Forejtek – 1. kolo dvouhra

Lehečka – 1. kolo dvouhra

22. 7. ITF 60k, Praha

Zarycká – semifinále dvouhra čtyřhra, ITF 60k, Praha

 

Úpolové sporty – ZÁPAS

26. – 28. 7. MT Bělorusko/Minsk

77 kg:  Jakub Bielesz – 17. místo (19), Jakub Bielesz : Rafael Iunusov RUS 0 : 8

82 kg: Oldřich Varga – 12. místo (18), Oldřich Varga : Bin Yang CHN 3 : 7

97 kg: Artur Omarov – 16.místo (20), Artur Omarov : Fatih Baskoy TUR 1 : 7

97 kg: Ondřej Dadák – 15. místo (20), Ondřej Dadák : Aliaksandr Hrabovik BLR 1 : 6

130 kg Štěpán David – 11. místo (16), Štěpán David : Tuomas Heikki Juhani FIN 2 : 5

 

Různé sporty LETNÍ – TRIATLON

25. – 28. 7. ME sprint, Rusko/Kazaň

Muži: 4. místo J. Čelůstka, 13.  J. Volár , 23. F. Linduška

Ženy: 2. místo P. Kuříková, 13. Fairaislová

 

Různé sporty LETNÍ – VESLOVÁNÍ

24. – 28. 7. MS U23, USA/Sarasota-Bradenton

skif LV – 7. místo Kristýna Neuhortová

párová 4 – 8. místo (podíl) Josefína Lázničková

 

STŘELBA BROKY

26. – 29. 7. Mistrovství ČR, Plzeň

trap muži:     1. místo Borkovec J. 120+49, 2. Štěpán V. 119+44, 3. Lipták J. 119+30

trap muži družtva:   1. místo Borkovec, Štěpán, Lipták  358, … 3. místo Dvořák, Majer, Matějík 346

trap ženy: 1. místo Nezvalová K. 103+38, … 5. Hrdličková Z. 108+18

trap junioři:   1. místo Wallik J. 109+40, 2. Beccari F. 120+38, 3. Palacký J. 114+29

trap junioři družstva: 1. místo Beccari, Palacký, Hrdlička 343, 2. místo Walik, Chaloupka, Šafařík 317

trap mix team senioři: 2. místo Matějík, Nezvalová 132+36

skeet muži: 1. místo Tomeček J. 122+57, 2. Kaláb J. 121+47

skeet muži družtva: 2. místo Tomeček, Herberger, Zámečník 361, 3. místo Kaláb, Kadlec, Bednář 356

skeet junioři družtva: 1. místo Korčák, Stránský, Klika 358

skeet junioři: 1. místo Klika R. 118+52, 2. Korčák D. 121+38, 3. Hlaváček J. 114+40

skeet ženy:   2. místo Šumová 116+43, 3. Adámková A. 111+38

skeet juniorky:  1. místo Mrňová P. 110+45, …3. Zaoralová Z. 110+37

 skeet mix team: 2. místo Tomeček, Šumová 147+34, 3. Zámečník, Šindelářová 144+32

skeet mix junioři: 3. místo Korčák, Zaoralová 137+36

 

Úpolové sporty JUDO

24. – 28. 7. GP Chorvatsko

81 kg: Petr I. bez umístění

90 kg: 17. místo D. Klammert

27. – 28. 7. EP juniorů Berlín

57 kg: 3. místo Zachová R.

 

sestavil: Václav Marek