Ragby našlo domov na Markétě

Ragby našlo domov na Markétě

Stadion Markéta na pražském Břevnově byl dlouhé roky spojen především s plochodrážníky. Nyní si ale domov v tomto kouzelném zákoutí Prahy našel i další sport. Ragby.

“Ragby je ve světě fenomén a jsme rádi, že se na rozvoji tohoto skvělého sportu v Česku můžeme též podílet. Stadion OLYMPU na Markétě je svou historií a polohou ideálním místem pro reprezentační zápasy. Stejně tak zde rádi vídáme i trénující mládež a pochopitelně i fanoušky na zápasech. Vrcholné ragby je prostě už napevno spjato s tímto stadionem.” říká Jiří Beran, ředitel OLYMP CENTRA SPORTU MINISTERSTVA VNITRA.

„To, že se ragby dostalo takového zázemí, jaké stadion Markéta nabízí, je pro náš sport naprosto jedinečná příležitost. Kromě vlastní možnosti využívat stadion se nám také dostává nemalé podpory ze strany vlastníka areálu, kterým je Olymp Centrum sportu ministerstva vnitra. Velmi mne také těší spolupráce s Autoklubem Markéta, koexistence obou sportů v areálu je zatím naprosto bezproblémová a na přátelské úrovni“, pochvaluje si za ragbisty prezident České rugbyové unie, Pavel Chaloupka.

Ragbisté tak na příklad v listopadu loňského roku na Břevnově hostili nejslavnější ragbyový výběr světa, tým Barbarian FC a na stadionu byste nenašli jedinou volnou sedačku. Oslavili zde také letos na jaře postup do vyšší divize Mistrovství Evropy poté, co veškeré domácí zápasy na Markétě vyhráli. Hrálo se zde i finále extraligy ragby, ve vynikající atmosféře triumfovala Sparta. Na stadionu působí ragbyový oddíl Olymp Praha.

„Na Markétě už se cítíme jako doma, doufám, že cestu sem budou nacházet i větší a větší počty diváků“, doplňuje Pavel Chaloupka.