Rakouský Innsbruck. Město českým sportovcům zaslíbené. Tentokrát si z tyrolské metropole odváží zlatou medaili taekwondistka Petra Štolbová!

Rakouský Innsbruck. Město českým sportovcům zaslíbené. Tentokrát si z tyrolské metropole odváží zlatou medaili taekwondistka Petra Štolbová!

Jakmile se jako místo konání sportovních akcí oznámí rakouský Innsbruck, český fanoušek zpozorní. Kromě dvou olympijských her v letech 1964 a 1976, kde Československo získalo celkem 7 zlatých medailí, se konkrétně ve víceúčelové Olympiahalle konala také řada zápasů 69. Mistrovství světa v ledním hokeji. Tedy toho, které svým výsledkem opět v květnu 2005 zaplnilo Staroměstské náměstí, když se hokejisté vrátili se zlatými medailemi kolem krku. To taekwondistku Petru Štolbovou sice takové uvítání zpět v Česku nečekalo, ale její zlatá medaile z Austria Open se rozhodně třpytí stejně krásně a my jsme náležitě pyšní! Gratulujeme, Petro!

 

zdroj: instagram.com/petrastolbovatkd

Obrázek, který se neokouká. Petra Štolbová a její nový kousek do sbírky. Zlatá medaile z mezinárodního klání Austria Open v Rakousku. Fantastický úspěch, který byl navíc pořádně vydřený! „Od začátku roku jsme navštívili čtyři turnaje a toto je má první medaile. Pár bojů jsem na předchozích třech turnajích prošla, ale nikdy jsem nedosáhla na medailovou pozici. Dokonce poslední dva turnaje jsem prohrála s budoucími vítězkami o medaili či ještě dřív. Bylo to frustrující, proto je pro mě tato medaile velkou útěchou a zároveň i motivací.“ Pýchou se poprávu dme i trenér Viktor Jankovský. „Zlatá medaile z turnaje světového poháru se vždycky počítá. Největší radost mám z předvedených výkonů a dravosti.“ Právě dravost musela Štolbová ukázat hlavně těsně před branami finále s urputnou Chorvatkou. „Nejtěžší pro mě byla soupeřka v semifinále. Šlo o Chorvatku s agresivním stylem boje. V prvním kole mě zaskočila, ale do dalších dvou kol jsme na ni s trenérem dokázali najít recept.“ Dodává čerstvá medailistka.

zdroj: instagram.com/petrastolbovatkd

A právě skvělá zápasová prezentace 22leté závodnice by mohla být optimistickou vyhlídkou do nadcházejících soubojů. „Hlavní cíl je mistrovství světa v Baku a předtím stihneme ještě mistrovství Evropy klubů v Bulharsku.“ Přidává trenér Jankovský po receptu rovnou i malou ochutnávku s pozvánkou na nadcházející stěžejní akce ve dvou věhlasných metropolích. Do hlavního města Bulharska se taekwondisté podívají na konci dubna a v Ázerbájdžánu se poté bude zápolit od 29. května. Nového mistra světa poté budeme z Baku znát nejpozději 6. června. Nejen Petře, ale celé české výpravě tak budeme rozhodně držet palce!