Reprezentanti OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra září na letošní univerziádě v americkém Lake Placid

blank

Reprezentanti OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra září na letošní univerziádě v americkém Lake Placid

Další den, další obrovská radost. České výpravě se na letošních Zimních univerzitních světových hrách v Lake Placid nadmíru daří a výraznou měrou se na medailových žních podílejí také sportovci OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra. Šestý cenný kov přidala rychlobruslařka Veronika Antošová, čímž Česko medailově vyrovnalo bilanci z klání univerzitních sportovců v Krasnojarsku v roce 2019

blank

zdroj: instagram.com/verunka.an

V Lake Placid jí to prostě sedí. Zřejmě musí být něco elektrizujícího ve vzduchu tohoto malého městečka ve státě New York, kde se již dvakrát konaly zimní olympijské hry. Poprvé před 91 lety. To se však šesti československým sportovcům nepodařilo vybojovat ani jednu z medailí, a pak podruhé o 48 let později. Tam už se mohl bronzový úspěch Květy Jeriové v běhu na lyžích oslavit naplno. A když nyní stejný kov přidala do své sbírky i dvaadvacetiletá Veronika Antošová z letošní univerziády, jistě nebylo radosti o nic méně. Trať 1500 metrů zvládla v čase 2:06,63. Rychlejší byly pouze dvě závodnice – Korejka Pak Či-U a Polka Natalia Jabrzyková.

„Když jsem najížděla do zatáčky posledního kola, tak tam jsem snad letos poprvé cítila poměrně hodně sil. Nicméně hned v té střídací rovince jsem si škobrtla, ale dojela jsem to a za svým sezónním maximem jsem zaostala asi jen o vteřinu, což je vážně super! Pak už jsem jen čekala a byly to strašné nervy, jestli na těch stupních vítězů budu nebo ne. Dost jsem se klepala, a nakonec to vyšlo!“ Raduje se už s cennou medailí na krku a úsměvem na rtech Antošová.

Místní okruh pod širým nebem tak jistě zůstane pro studentku Masarykovy univerzity srdeční záležitostí. Aby taky ne, když tu již loni získala na akademickém mistrovství světa zlato na trati 3000 metrů a opět i bronz na poloviční distanci.

blank

zdroj: instagram.com/verunka.an

“Já to určitě neberu jako nějakou obhajobu. Loni to bylo akademické mistrovství světa a letos univerziáda. Tohle beru jako něco jiného. Ten led mi tady vyhovuje, protože je těžký. Některé holky umí třeba jezdit jen na tom hladkém, krásném ledě v hale, ale já jsem zvyklá i na podobné podmínky například z Innsbrucku.” Kvituje poctivou přípravu mladá rychlobruslařka.

V mezinárodním srovnání drží prozatím Česká republika se 6 kovy skvělé čtvrté místo. Ty dva nejcennější navíc vybojovali reprezentanti hájící bary OLYMP CS MV. Nejdříve sjezdař Jan Zabystřan ze super-g, a poté Tereza Jandová, která nedala ve spolupráci s Jakubem Kociánem soupeřům šanci v biatlonovém klání smíšených dvojic. Jen tak dál!

blank

zdroj: instagram.com/tera.jandova