Rvaly se jako lvice, ani to ale bohužel nestačilo. Volejbalistky OLYMP Praha si tak dnes zahrají v rámci Českého poháru o bronz!

Rvaly se jako lvice, ani to ale bohužel nestačilo. Volejbalistky OLYMP Praha si tak dnes zahrají v rámci Českého poháru o bronz!

V semifinále byly proti přesile. Volejbalistky PVK Olymp Praha se mezi nejlepší kvarteto českých týmů letošního ročníku Českého poháru probojovaly jako jediné zástupkyně z Čech. Na cestě do finále se jim ve středu odpoledne postavil výběr TJ Ostrava a byla to správná volejbalová bitva hodna toho pravého zápolení o postup mezi nejužší špičku. Ani strhující drama však neuvěřitelný obrat nedokonalo a Olympačky tak čeká malé finále a boj o bronzové medaile. Druhou dvojici poté tvořily týmy VK UP Olomouc a VK Královo Pole Brno, kde byly úspěšnější hráčky z moravské metropole. 

Kdo sledoval utkání Ostravanek proti volejbalistkám z OLYMP přímo na místě, musel mít tepovou frekvenci v astronomických výšinách. První dva sety byly sice jednoznačně v režii hráček z Moravskoslezského kraje a skóre 0:2 rozhodně nebylo pro fanoušky Pražanek nic veselého, jenže pak jako by Olympačky ožily a když po pár desítkách vypjatých minut srovnaly z 0:2 na 2:2, neuvěřitelné se zdálo, že se stane skutečností. O všem měla rozhodnout poslední zkrácená sada. Patnáct bodů, které pošlou jejich vlastníky přímo do vysněného finále Českého poháru.

V rozhodujícím setu dlouho diktovaly tempo dívky z Olympu a když to bylo už 11:7, leckdo už mohl začít slavit. To by bylo ale bohužel předčasné… v závěru dokázaly hráčky z Ostravy dotáhnout bodové manko a pěti zásahy v řadě si zajistily cenné vítězství. Od 18 hodin se tak dnes postaví vítězkám druhého zápasu – VK KP Brnu.

Volejbalistky OLYMP Praha čeká o tři hodiny dříve souboj o bronz s výběrem Olomouce. Dějištěm obou klání bude teplická Sportaréna, tak držte palce, ať to cinkne!