Rychlobruslařská královna Sáblíková si zlomila nohu při běhu

Rychlobruslařská královna Sáblíková si zlomila nohu při běhu

Nedlouho po zahájení přípravy na novou sezonu zastavilo rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou nešťastné zranění: při běžeckém tréninku si zlomila pátou nártní kost na pravé noze, v příštích nejméně čtyřech týdnech tak bude muset nosit sádru.

„Při běhání, když jsem přeskakovala potůček, jsem při doskoku špatně došlápla a zlomila si kost, která vede od malíčku k patě. Takže jsem dostala na čtyři týdny sádru,“ popisuje Sáblíková, která v minulé sezoně potřinácté v kariéře ovládla celkové hodnocení světového poháru rychlobruslařek na dlouhých tratích, k tomu na mistrovství světa v Salt Lake City získala zlato na tříkilometrové trati a stříbro na pětikilometrové distanci.

Česká sportovní hvězda byla po krátké dovolené v tréninku tři týdny. Na Vysočině do této chvíle využívala domácí posilovnu, jezdila na kole a chodila běhat. To teď padá a 21násobná mistryně světa může chodit jen s pomocí berlí.

„Celkem dobře jsem trénovala, snad se to úplně neztratí a nebudu za měsíc začínat úplně od nuly,“ doufá 32letá závodnice „Není toho moc, co teď můžu dělat: pár posilovacích cviků, dřepy na jedné noze. Uvidíme, jaké cviky bude možné přidávat v průběhu toho, jak bude čas se sádrou ubíhat. Všechno budu konzultovat s mými doktory. Záležet bude na tom, jestli mě bude noha bolet, nebo ne,“ pokračuje Sáblíková.

Ač jí zranění výrazně komplikuje plány, nemělo by zanechat zásadní následky. Sáblíková bude mít dost času, aby neplánovanou pauzu a z ní vyplývající tréninkové manko dohnala.

„Musím říct, že mě to hrozně vytáčí, protože jsem doufala, že v tomhle počasí, když už navíc můžeme trénovat venku, budu moct zúročit to, co jsem do téhle chvíle natrénovala. Bohužel, budu si muset ještě měsíc počkat,“ povídá Sáblíková. „Naštěstí se mi to stalo teď, ne až těsně před sezonou, což by bylo horší. Snad je ještě dost času, aby se všechno dostatečně zhojilo. Doufám, že to dobře sroste a budu pak moct kvalitně trénovat. Samozřejmě budu muset začínat pomalu. Věřím, že to nějak zvládnu a příprava pak bude pokračovat tak, jak by měla.“

Foto: Sport Invest