S hlubokým zármutkem oznamujeme, že zemřel Zdeněk Groessl. Čest jeho památce a upřímnou soustrast pozůstalým

Sportovní svět bohužel opustila sportovní legenda Zdeněk Groessl. Rodák z Plzně, jehož celá sportovní i trenérská kariéra byla spjata s Rudou Hvězdou, a po přejmenování s OLYMP Centrem sportu Ministerstva vnitra. Mezi největší úspěchy bývalého českého reprezentanta a olympionika ve volejbalu patří bronzová medaile z olympijských her v roce 1968 či titul mistra světa z roku 1966. Za zmínku jistě stojí i dva tituly vicemistra Evropy, ale co je možná nejdůležitější, že zanechal krásné vzpomínky všem, se kterými se potkal.

„Přesto, že nás dělilo bez mála padesát let, tak jsme si k sobě rychle našli blízkost. Čas s ním byl moc krásný a vzácný. Stávalo se, že se „tam zezadu“ ozvalo: „Máš telefon!“ A já poslušně přiběhl. A občas jsme si zavolali, jak říkával Patař (Zdeňkova přezdívka – pozn. redakce), „meziměsto“. To pak stačilo jenom tak lehce něco podsunout nebo nadhodit a Zdeněk vyprávěl a vyprávěl. A já poslouchal a bylo nám tam spolu hrozně dobře. Jeho „ústředna“ byla pověstná a dotazy některých: „Kdo ti to tam pořád volá?“ u nás budily tiché úsměvy. Byl vzácný, milý, hodný, a prostě lidský.“ Vzpomíná na společné chvíle vedoucí oddělení volejbalu Ondřej Foltýn.

Zdeněk mezi roky 1991 až 2005 trénoval v roli asistenta družstvo žen Olympu Praha a následně až do roku 2015 i juniorky. Jako resortní centrum jsme mu velmi vděčni za veškerou práci, kterou odvedl jak v pozici sportovce, tak trenéra. Důkazem, o jak vzácného člověka v tomto odvětví šlo, může být i Cena za celoživotní dílo, kterou v roce 2017 obdržel od Českého volejbalového svazu.

Za celý OLYMP CS MV vyjadřujeme hlubokou soustrast celé jeho rodině a všem, kteří Zdeňka znali.

Nikdy nezapomeneme, Legendo.