Zpátky do tréninku! Sáblíková je bez sádry

Zpátky do tréninku! Sáblíková je bez sádry

Zpátky do přípravy se po zranění vrací rychlobruslařka Martina Sáblíková. V minulém týdnu jí doktor po měsíci sundal sádru z pravé nohy, na níž si v dubnu při běžeckém tréninku nešťastně zlomila pátou nártní kost. 

 

„Doktor mi na začátku nechal na pár dní berle, abych se naučila chodit, protože to byl hrozný nezvyk, když mi sádru sundali. Sama jsem říkala, že si berle chci pro jistotu nechat. Na nohu jsem si nemohla stoupnout. Po měsíci bylo hodně znát, že nic nedělala. Najednou mi přišla hrozně volná,“ uvedla Sáblíková. „Teď se prakticky učím znovu chodit, což je na současné situaci asi to nejtěžší.“

Třináctinásobnou vítězku celkového hodnocení světového poháru na dlouhých tratích zastavilo zranění na počátku přípravy před novou sezonou, když při přeskakování potoka špatně došlápla. Teď se pomalu vrací do tréninkové zátěže.

blank

„Trénovat jde jen do bolesti, takže můžu sednout na kolo a jezdit na trenažeru, v tretře mě noha už taky nebolí, takže se dokonce dá jít ven na kolo, za což jsem strašně ráda, protože doma už to bylo moc dlouhé. Postupně budu zkoušet přidávat další věci,“ plánuje 21násobná mistryně světa. „Na běhání to samozřejmě ještě není, protože prvně se opravdu musím naučit chodit. Při některých pohybech to ještě bolí, což je jasné, protože jsem měsíc nic nedělala. Noha si musí zase zvyknout.“

Momentálně nohu denně leduje, protahuje a poctivě rehabilituje. „Už se ale těším, až bolest odezní a budu si moct říct, že už mě nic nebrzdí v tom, co mě baví, co mám nejraději. Vím, že to bude chvíli trvat, musím na tom pracovat. Ale pro mě je posun už to, že je sádra dole můžu jít ven na kolo. Opravdu si to hrozně moc užívám, pohyb mi hodně chyběl,“ řekla Sáblíková.

A pak ještě poděkovala za video, které ji natočila pro facebook její parťačka Nikola Zdráhalová.

Foto: Tomáš Třeštík