Sáblíková, nejlepší sportovkyně Olympu, zdravila vyhlášení z bavorských Alp

blank

Sáblíková, nejlepší sportovkyně Olympu, zdravila vyhlášení z bavorských Alp

Rychlobruslařská legenda, nebojme se tady toho slova, Martina Sáblíková už zase pilně trénuje. Že ani nestihla osobně převzít ocenění s tradiční trofejí. Byla vyhlášena Nejlepší sportovkyní Olympu za rok 2019, snad jako předzvěst prosincového Sportovce roku… Připomeňme jen, že letos přidala do své magasbírky tři tituly mistryně světa a tři světové rekordy. Sportovkyní Olympu je počtvrté.

blank

„Děkuju vám za ocenění, moc si toho vážím, zvlášť když vím, kolik skvělých sportovců tam je kolem mě,“ vzkázala ve videozdravici z Inzellu, lázeňského městečka v Bavorsku na pomezí s Rakouskem, místa proslulého perfektní rychlobruslařskou dráhou a velkými šampionáty.

Aby si ji účastníci slavnostního vyhlášení v prostorách majestátní budovy České národní banky v Praze užili víc, cvakali pak na mobilech o ní vědomostní kvíz o stejnou křišťálovou trofej…

A ti další skvělí sportovci? Měla pravdu, Olymp CS MV má za sebou další báječný rok. O čemž svědčí triumfy dalších v pořadí – lezec Adam Ondra je znovu mistrem světa a poprvé i evropským šampionem, střelec Jakub Tomeček taktéž mistrem Evropy ve skeetu, stejně jako jeho „bratr ve zbrani“ Jiří Lipták, ten získal zlato v trapu atd.

blank

Adéla Hanzlíčková má první dospělou medaili, evropské stříbro. Jan Kříž si za první velkou medailí vylezl hodně rychle na mistrovství světa, biatlonistka Markéta Davidová už dokázala vyhrát závod světového poháru. Sportovní gymnastka Adéla Holasová má stříbrnou medaili z Evropských her, cyklista Jan Bárta tamtéž vybojoval bronz v časovce. Teď dostal ještě nafukovací kruh, aby ho napříště nezaskočila voda jako na nedávném mistrovství světa v Anglii.

blank

Jen Anna Fernstädtová z elitní desítky sportovců Olympu skončila čtvrtá na mistrovství světa – mezi dospělými, ale získala titul juniorský! Za to ji patří i titul Juniorka roku. Že se nebojí vůbec ničeho, nejen spustit se v ledovém korytě na desce hlavou dolů, ukázala i na pódiu. Jako původem gymnastka převzala cenu ve stoji na rukou, potřást si nechala nohou… ačkoliv měla na sobě šaty a lodičky.

blank

Do Síně slávy Olympu byl jako třináctý člen jmenován olympijský vítěz z Barcelony 1992 ve střeleckém trapu Petr Hrdlička. O něm i jeho dceři, která se vydala v jeho střelecké stopě, jsme měli na našem webu článek nedávno. Cenu zde předávala Kateřina Emmons, další eso ze střelecké palety našich karet. Náměstek ministra vnitra Jiří Nováček pak ocenil Cenou ministra už bohužel bývalou rychlobruslařku Karolínu Erbanovou – na rozsáhlejší rozhovor o jejím aktuálním životě se můžete těšit na našich stránkách už brzy.

blank

Ceny získali i nejlepší sportovci mezi policisty (UNITOP) a hasiči (HZS). Plavkyně Lenka Rendlová získala medaile na světových hrách a zaplavala i český rekord masters na 100 metrů prsa. Úspěchy stále sbírá střelec Jindřich Skupa, účastník olympiády v Barceloně 1992. A nejlepším týmem se stali také střelci, medailisté ze světových policejních her v Miláně ve složení Miroslav Zapletal, Michal Říha, Pavel Svoboda. Mezi hasiči bral ocenění Daniel Klvaňa, světový rekordman na 100 metrů a druhý z mistrovství světa a pak celý desetičlenný tým, který se zaskvěl na mistrovství světa v Číně.

blank

Příjemný podvečer ozdobila trojice atraktivních dam Inflagranti, která s houslemi a violoncellem zvládla do moderního zvuku naroubovat Vivaldiho i Metalliku. Zúčastnili se významné osobnosti nejen sportovní scény v čele s Jiřím Kejvalem, předsedou Českého olympijského výboru. A také se křtil už tradiční kalendář našich sportovců, nasnímaný Pavlem Lebedou. I tady se máte na co těšit.

blank

 

Nejlepší sportovec Olymp CS MV 2019

  1. Martina Sáblíková (rychlobruslení)
  2. Adam Ondra (sportovní lezení)
  3. Jakub Tomeček (střelba skeet)
  4. Jiří Lipták (střelba trap)
  5. Adéla Hanzlíčková (zápas)
  6. Jan Kříž (sportovní lezení)
  7. Markéta Davidová (biatlon)
  8. Aneta Holasová (sportovní gymnastika)
  9. Jan Bárta (cyklistika)
  10. Anna Fernstädtová (skeleton)

Foto: Pavel Lebeda

blank