Sáblíková se vrátila na světové stupně aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 10. do 16. 12.

blank

Sáblíková se vrátila na světové stupně aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 10. do 16. 12.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se žaludečních potížích vrátila do světového poháru v tradiční, tedy vysoké formě, a obsadila v Heerenveenu třetí místo na 3000 metrů. “Bylo to hrozný, zhubla jsem čtyři kila, ale jsem zpátky,” radovala se. Vynechala patnáctistovku a pak nastoupila proti královně sezony Visserové, kterou v nádherném souboji udolala. “Trojka za 4:00 se nejezdí každý den,” byla spokojená. Ze zimních olympijských sportů zaujali dalšími slušnými výsledky bobisté, biatlonisté i alpské lyžařky. Judista David Klammert získal páté místo na Turnaji mistrů v Číně. Tabulkou extraligy stoupají vzhůru volejbalistky,  naši plavci sebrali 31 titulů na zimním mistrovství v Plzni, a lezec Adam Ondra se stal popáté nejlepším sportovcem města Brna. Přinášíme tradiční kompletní týdenní přehled výsledků našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 10. 12. – 16. 12. 2018 (50. týden)

PLAVÁNÍ

12. – 16. 12. Zimní M ČR, Plzeň

SENIOŘI

muži: 50P: 1. místo Bartůněk 28,08, 3. místo Maťátko 28,31

100P: 1. místo Chrápavý 1:00,85, 3. místo Tobiáš 1:01,62

200P: 1. místo Chrápavý 2:07,52, 2. místo Zábojník 2:12,25, 3. místo Tobiáš 2:12,28

100PZ: 2. místo Osina 55,43

200PZ: 2.místo Chrápavý 1:59,01, 3. místo Lahoda 1:59,21

400PZ: 1. místo Chrápavý 1:10,82, 3. místo Lahoda 4:16,02

200K: 3. místo Hlobeň 1:46,93

400K: 2. místo Hlobeň 3:48,64, 3. místo Švéda 3:53,35

50Z: 1. místo Čejka 24,55, 2. místo Osina 25,10, 3. místo Blažek 25,33

100Z: 1. místo Čejka 53,23, 3. místo Blažek 54,78

200Z: 1. místo Čejka 01:55,5, 2. místo Osina 01:56,0, 3. místo Lahoda 1:58,78

50VZ: 1. místo Moser 21,96

100VZ: 1. místo Moser 48,08

200VZ: 2. místo Moser 1:46,75

ženy: 400K: 1. místo Benešová 4:15,04

800K: 1. místo Benešová 8:50,35

1500K: 3. místo Benešová 16:49,09

50M: 3. místo Chrápavá 27,63

100M: 2. místo Vavřínová 1:01,59

200M: 1. místo Benešová 2:14,67

100PZ: 1. místo Vavřínová 1:02,24

200PZ: 1. místo Vavřínová 2:13,45

400PZ: 1. místo Vavřínová 4:47,02

JUNIOŘI

chlapci: 50P: 1. místo Maťátko 28,31, 2. místo Zábojník 28,57

100P: 1. místo Zábojník 1:01,26, 2. místo Maťátko 01:01,8

200P: 1. místo Zábojník 2:11,39, 3. místo Lahoda 2:17,89

100PZ: 1. místo Lahoda 56,58, 3. místo Kratochvíl 58,68

400PZ: 1. místo Lahoda 4:16,68, 2. místo Hlobeň 4:20,31

50Z: 1. místo Čejka 24,88, 3. místo Lahoda 26,33

100Z: 1. místo Čejka 53,46

200Z: 1. místo Čejka 1:56,86, 2. místo Lahoda 2:00,40

200PZ: 1. místo Lahoda 2:00,10

100VZ: 3. místo Hlobeň 49,73

800VZ: 2. místo Lahoda 8:08,58

200M: 1. místo Hlobeň 2:00,03, 2. místo Lahoda 2:01,45

50K: 3. místo Hanák 24,13

200K: 1. místo Hlobeň 1:48,16

400K: 1. místo Hlobeň 3:49,17, 2. místo Čejka 3:49,54

800K: 3. místo Hlobeň 8:14,24

dívky: 100M: 2. místo Vavřínová 1:01,13

100VZ: 1. místo Vavřínová 56,02

50P: 2. místo Vavřínová 33,12

50K: 3. místo Vavřínová 26,53

100PZ: 1. místo Vavřínová 1:01,90

200PZ: 1. místo Vavřínová 2:15,73

400PZ: 1. místo Vavřínová 4:48,79

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

12. – 17. 12. Turnaj mistrů, Čína

váha do 90 kg: 5. místo Klammert

 

VOLEJBAL

13. 12. Extraliga žen 13. kolo

Olymp – Královo Pole  3:0 (20, 16, 20)

15. 12. Extraliga žen 14. kolo

Šternberk – Olymp  0:3 (-19, -15, -15), Olymp se posunul na čtvrté místo v tabulce.

 

BIATLON

13. – 16. 12. Světový pohár, Rakousko/Hochfilzen

  1. 12. sprint 7,5 km: 25. Vítková, 29. Puskarčíková, 62: Davidová, 84. Charvátová
  2. 12. sprint 10 km: 20. Krčmář, 46. Šlesingr, 57. Moravec, 61. Štvrtecký, 86. Václavík
  3. 12. stíhací závod 12,5 km: 24. Krčmář, 28. Moravec
  4. 12. stíhací závod 10 km: 14. Vítková
  5. 12. štafeta 4×7,5 km: 7. místo ČR, Šlesingr, Štvrtecký, Krčmář, Moravec
  6. 12. štafeta 4×6 km: 9. místo ČR, Puskarčíková, Charvátová, Davidová, Vítková

 13. – 16. 12. IBU Cup, Itálie/Ridnaun

  1. 12. singl mix štafeta: 10. místo ČR, Tkadlecová, Žemlička
  2. 12. mix štafeta: 8. místo ČR, Suchá,Horká, Štvrtecký, Hošek
  3. 12. sprint 7,5 km: 27. místo Tkadlecová, 45. Horká, 58. Suchá, 68. Vinklárková,
  4. 12. sprint 10 km: 34. místo Žemlička, 57. Hornig, 94. Hošek
  5. 12. stíhací závod 10 km: 25. místo Tkadlecová, 34. Horká, LAP Suchá
  6. 12. stíhací závod 12,5 m: 32. Žemlička, 37. Hornig

15.16. 12. IBU Junior Cup, Švýcarsko/Lenzerheide

vytrvalostní závod 15 km: 11. místo Mikyska, 12. Karlík

vytrvalostní závod 12,5 km: 30. místo Teplá, 46. Svobodová, 55. Voborníková, 57. Dusilová,     73. Křižovičová

sprint 10 km: 4. Karlík, 34. Mikyska, 65. Mánek, 84. Mareček

sprint 7,5 km: 22. Teplá, 31. Voborníková, 43. Křižovičová, 74. Dusilová, DNS Svobodová

 

Různé sporty LETNÍ – VESLOVÁNÍ

10. 12. ČP veslování na trenažérech 1. kolo

ženy – lehké váhy: 1. místo Neuhortová

 

Různé sporty ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

10. – 16. 12. NAC Kanada/Panorama

10. 12. super G: 4. místo Pauláthová

11. 12. alpská kombinace:  5. místo Pauláthová

11. 12. super G: 5. místo Pauláthová

12. 12. obří slalom: 6. místo Pauláthová

12. 12.  obří slalom: 3. místo Pauláthová

 13. – 14. 12. EP Itálie/Andalo Paganella

obří slalom: 9: místo Capová

 

Různé sporty ZIMNÍ – BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

14. – 16. 12. SP Švýcarsko/Davos

sprint: 42. místo Razýmová

10 km volně:  45. místo Razýmová

 

Různé sporty ZIMNÍ – BOBY

10. – 16. 12. SP Německo/Winterberg

čtyřbob 1. závod:  7.místo  ČR, Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek

  1. závod: 8.místo  ČR, Dvořák, Kopřiva, Šindelář, Nosek

 

Různé sporty ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

15. – 16. 12. SP Nizozemsko/Heerenveen

3000 m: 3. místo Sáblíková

Hromadný start kvalifikace:  Kopřiva a Kerschbaummayr  do finále nepostoupili.

1 500 m  B závod: muži: 34. místo Druszkiewicz, ženy: 24. Kerschbaummayr

5000 m  B závod: 21. místo Druszkiewicz

 

Anketa „Sportovec města Brna roku 2018

vítěz Ondra (horolezectví) – titul má popáté v řadě, 3. Frintová (triatlon), 5. Lipták (střelba broky), 6. místo O. Teplý (jachting)

Sestavila Marie Poláková