Sáblíková u prezidenta. Podepisovala se přihláška na olympiádu do Koreje

Sáblíková u prezidenta. Podepisovala se přihláška na olympiádu do Koreje

289 dnů před startem XXIII. zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu podepsali prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval oficiální přihlášku českého týmu.

Foto: Pavel Lebeda / sport-pics.cz

Jeho oporami budou, jak všichni věříme, sportovci OLYMP CS MV v čele s Martinou Sáblíkovou, Gabrielou Koukalovou, Ondřejem Moravcem, Romanem Koudelkou, Petrou Novákovou, bobisty, sjezdařkami a dalšími.

Podepisovalo se i za přítomnosti Martiny Sáblíkové v Rudolfově galerii na Pražském hradě. „V Riu jsme co do počtu medailí prožili jedny z nejúspěšnějších olympijských her. Všichni doufáme, že v Pchjongčchangu na skvělou tradici z posledních let navážeme a že si přivezeme domů další vzácné olympijské kovy,“ uvedl Jiří Kejval, předseda ČOV.

Prezident Miloš Zeman všem popřál hodně štěstí i úspěchů a doplnil, že každého účastníka olympiády včetně členů realizačního týmu pozve bez ohledu na zisk medaile na Pražský hrad. „Když jsem byl v srpnu v Riu, tak jsem olympionikům říkal: Zvítězili jste už tím, že tady jste. Totéž mohou prohlásit i o sportovcích, kterým se podaří kvalifikovat se do Koreje,“ řekl.

Kateřina Valachová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, doplnila: „Přála bych si, aby zimní sportoviště v Koreji zcela ovládly české vlajky, křik našich fanoušků a abychom si olympiádu naplno užili. Sportovcům slibuji, že si jim pokusíme vytvořit co nejlepší podmínky pro úspěch.“

Hry v korejském Pchjongčchangu proběhnou od v termínu 9. – 25. února 2018.

Foto: Pavel Lebeda / sport-pics.cz