Sáblíková zase vítězí aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 28. 1. – 3. 2.

Rychlobruslařská diva Martina Sáblíková dokázala vyhrát závod na 3000 metrů na světovém poháru v Hamaru. Na tento úspěch čekala 22 měsíců, což je pár dní před startem mistrovství světa skvělá zpráva. Ukázali se i další sportovci Olymp CS MV – Anna Fernstädt získala titul juniorské mistryně světa na skeletonu, Gabriela Capová bodovala těsně před světovým šampionátem ve světovém poháru ve slalomu, nebo badmintonisté Adam Mendrek a Tereza Švabíková získali tituly domácích mistrů. Přinášíme tradiční přehled výsledků našich sportovců.

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 28. 1. – 3. 2. 2019 (5. týden)

ATLETIKA

3. 2. Island/Reykjavík, halový mítink EA

800 m: 2. místo Mezuliániková 2:04,42

1. 2. Halový mítink, Nehvizdy

dálka: 3. místo Juška 763

3. 2. Krajský přebor, Praha

400 m: 1. místo Tesař 46,26, 2. Desenský 47,15

výška: 1. místo Sýkora 2,02

tyč: 4. místo Lukáš 4,8, 5. Helcelet 4,8

BOX

29. – 30. 1. MT 22 let, Bělorusko/Minsk

váha 60 kg: 3. místo Szachbazian

váha 64 kg: 3. místo Novák Petr

2. 2. Utkání Asie – Evropa, Praha

váha 69 kg: výhra Schmoranzová

váha 69 kg: výhra Chládek

váha 91 kg: prohra Havel

STŘELBA BROKY

31. 1. – 9. 2. GP Maroko/Rabat

trap: 5. místo Lipták

TENIS

29. 1. ITF 4, Polsko

Donald – postup družstva z kvalifikace “16” – Polsko (nehrál)

1. – 3. 2. kvalifikace HME družstev „16“

Siniakov – postup družstva z kvalifikace “16”

Palicová – nepostup družstva z kvalifikace “16”

Havličková – postup družstva z kvalifikace “14”

1. – 3. 2. Davis Cup Ostrava

Česko-Nizozemsko 1:2

Lehečka – Haase 1:2

Macháč – reprezentace člen Davis Cup týmu

VOLEJBAL

2. 2. ČP semifinále, Brno

Olomouc – Olymp Praha  3 : 0 (21, 15, 17)

1. – 3. 2.  1. Turnaj extraligy juniorky, Liberec

Liberec – Olymp 3 : 1, Brno – Olymp 3 : 2, Šternberk – Olymp 0 : 3

1. místo: Liberec, 2. Brno, 3. Olymp, Šternberk

BIATLON

27. 1. – 2. 2. MSJ, Slovensko/Osrblie

28.1. junioři – vytrvalostní závod 15 km: 14. místo Hornig, 21. Štvrtecký, 46. Karlík

juniorky – vytrvalostní závod 12,5 km: 31. místo Suchá, 57. Teplá, 77. Křižovičová

29. 1. dorostenci – štafeta 3×7,5 km: 11. místo ČR (podíl Kocián)

30. 1. junioři – štafeta 4×7,5 km: 6. místo ČR (Hornig, Karlík, Mikyska, Štvrtecký)

juniorky – štafeta 3×6 km: 8. místo ČR (podíl Suchá, Voborníková)

1. 2. dorostenci – sprint 7,5 km: 5. místo Mikyska, 15. Kocián

dorostenky – sprint 6 km: 11. místo Voborníková

2. 2. junioři – sprint 10 km: 10. místo Štvrtecký, 14. Karlík, 38. Hornig

juniorky – sprint 7,5 km: 16. místo Teplá, 24. Suchá, 50. Křižovičová

3. 2. junioři – stíhací závod 12,5 km: 10. místo Štvrtecký, 21. Karlík, 27. Hornig

juniorky – stíhací závod 10 km: 26. místo Suchá, 40. Křižovičová, 46. Teplá

dorostenci – stíhací závod 10 km: 9. místo Mikyska, 11. Kocián

dorostenky – stíhací závod 7,5 km: 2. místo Voborníková

Různé sporty LETNÍ – BADMINTON

1.- 3. 2. Mistrovství ČR, Brno

finále: Muži: Dvouhra: Mendrek (2) – Fröhlich 21:10, 13:14 skreč
Ženy: Dvouhra: Švábíková (1) – Pavelková (2) 2:0 (11, 14)

Různé sporty LETNÍ – JACHTING

27. 1. – 3. 2. Světový pohár, USA/Miami

Finn: 8. místo Teplý O. z 26 lodí

RS:X:  49. místo Lavický z 54 lodí

Různé sporty ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

26. – 29. 1. EP, Švýcarsko/Les Diablerets

super G: 36. místo Pauláthová

super G: 31. místo Pauláthová

alpská kombinace: 22. místo Pauláthová

1. – 2. 2. SP obří slalom, slalom, Slovinsko/Maribor

obří slalom: Capová DNQ

slalom: 26. místo Capová,  Dubovská DNQ

Různé sporty ZIMNÍ – BOBY, SKELETON

2. – 3. 2. MSJ boby+skeleton, Německo/Königssee

skeleton: 1. místo Fernstädtová

boby –  dvojbob: 29. místo ČR, podíl Jordán

Různé sporty ZIMNÍ – BĚH NA LYŽÍCH

2. – 3. 2. Mistrovství ČR, Nové Město na Moravě

5 km klasicky: 2. místo Razýmová, 3. místo Nováková

10 km volně: 1. místo Nováková, 3. Razýmová

Různé sporty ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

1. – 3. 2. SP short track, Německo/Drážďany

1500 m:  16. místo Sejpalová , 25. Vaňková, 40. Pfeiferová

500 m:  21. místo Došlá

1000 m: 25. místo Došlá, 33. Kuncířová

1000 m: 50. místo Fajkus

1. – 3. 2. SP dlouhá dráha, Norsko/Hamar

3000 m:1. místo Sáblíková, 14. Zdráhalová

3000 m B:  9. místo Kerschbaummayr

5000 m B:  5. místo Druszkiewicz

1000 m B:  2. místo Zdráhalová

1500 m: 7. místo Sáblíková

1500 m B:  2. místo Zdráhalová, 16. Kerschbaummayr

1500 m B: 20. místo Druszkiewicz

Sestavila: Marie Poláková