Šest domácích titulů atletů v hale před světovým šampionátem aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 28. 2.-6. 1.

blank

Šest domácích titulů atletů v hale před světovým šampionátem aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 28. 2.-6. 1.

Dva týdny před vrcholem atletické halové sezony v Bělehradě potvrdili formu naši atelti, na domácím šampionátu brali šest zlatách medailí. Kristiina Mäli získala dva na 800 i 3000 metrů jako přípravu na světových 1500 metrů. Martina Sáblíková skončila pátá na mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji, v závěrečné pětce porazila i olympijskou vítězku Schoutenovou! Dařilo se i střelcům v čele s Jiřím Přívratským na světovém poháru v Káhiře. Nabízíme tradiční přehled výsledků všech našich sportovců v uplynulém týdnu.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 28. 2. – 6. 3. 2022 (9. týden)

 

ATLETIKA

5. – 6. 3. Mistrovství ČR mužů a žen v hale, Ostrava

60 m M: 1. misto Zdeněk Stromšík 6,64, 4. Stanislav Jíra 6,75 (R 6,72. OR)

60 m Ž: 2. misto Nikola Bendová 7,33 (OR)

60 m př. M: 1. misto Petr Svoboda 7,63, 2. Adam S. Helcelet 7,91, 6. Martin Jánský 8,23

blank

3000 m Ž: 1. místo Kristiina Mäki 9:07,26, 2. Diana Mezuliáníková 9:07,29, 4. Karolina Sasynová 9:33,56 (OR)

3000 m M: 3. místo Marek Chrascina 8:22,24 (OR)

Výška: Viktorie Ondrová NZ

800 m Ž: 1. místo Kristiina Mäki 2:11,66, 6. Pavla Štoudková 2:13,17

400 m M: 5. místo Jan Tesař 47,95

200 m Ž: 4. místo Ester Bendová 24,78

Dálka M: 1. místo Radek Juška 781, 3. Adam S.Helcelet 716, 6. Jakub Bystroň 706, 9. Dan Kováč 688

1500m Ž: 1. místo Diana Mezulianiková 4:13,89, 4. Karolína Sasýnová 4:30,83

blank

 

BADMINTON

2. – 5. 3. Slovak Open, Trenčín/Slovensko

Čtyřhra: Král, Mendrek čtvrtfinále  5.-8. místo

Milová prohrála v prvním kole

 

CYKLISTIKA

6. 3. Visit Friesland Elfsteden Race, SP UCI kat.1.2 /Nizozemsko

24. místo Zahálka Matěj, 42. Ťoupalík Jakub, 58. Ťoupalík Adam, 63. Bárta Jan. Po pádu nedokončili: Babor Daniel, Otruba Jakub, Řeha Filip.

 

MOTORISMUS

5. – 6. 3. 1. závod mistrovství světa silničních motocyklů, Katar

Moto 2: Filip Salač měl pád a závod nedokončil

 

STŘELBA KULE

27. 2. – 8. 3. ISSF Světový pohár 10 m, 50 m, 25 m, Káhira/Egypt

Vzduchová puška 60 ran

Ženy: Aneta Brabcová – 31. m 627 b / 117 startujících (629,6 – postup do finále), Karolína Brabcová – nedostřílela

Muži: Jiří Přívratský – 3. místo, postoupil do finále na 630,2 b

blank

Vzduchová puška mix – smíšené dvojice

Jiří Přívratský – podíl na 14. místě – 627,3 b celkový výkon dvojice (628,7 b postup do finále)

Aneta Brabcová – podíl na 18. místě – 626,7 b celkový výkon dvojice

Vzduchová puška soutěž týmů

Muži: Jiří Přívratský – podíl na 3. místě

Ženy: Aneta Brabcová – podíl na 14. místě

Sportovní malorážka 3 x 20 ran

Ženy: Aneta Brabcová – 13. místo 584 b / 585 b postup do finále, Karolína Brabcová – nepostoupila z eliminace do hlavní kvalifikace

Muži: Jiří Přívratský – 31. m 579 b / 584 b postup do finále

Sportovní malorážka mix – smíšené dvojice

20. místo podíl K. Brabcová, 24. místo – Aneta Brabcová a Jiří Přívratský

Sportovní malorážka 3 x 20 ran – soutěž týmů

Muži: Jiří Přívratský – podíl na 2. místě

Ženy: Aneta Brabcová, Karolína Brabcová – podíl na 8. místě

Vzduchová pistole 60 ran

Muži: Pavel Schejbal – 11. m 581 b / 582 b postup finále

Ženy: Veronika Schejbalová – 37. m 566 b / 577 b postup finále

Vzduchová pistole MIX – soutěž smíšených dvojic

Veronika Schejbalová, Pavel Schejbal – 12. místo

Sportovní pistole 25 m ženy

Veronika Schejbalová – 22. m 574 b / 579 b postup do finále

Rychlopalná pistole 25 m muži

Strnad Martin – 3. místo, 579 b výkon v kvalifikaci, Podhráský Martin – 21. místo 569 b

Rychlopalná pistole týmy

3. místo ČR, podíl Strnad, Podhráský

 

TENIS

28. 2. – 4. 3. Davis Cup, Buenos Aires/Argentina

Macháč – prohra dvouhra i čtyřhra (s Lehečkou)

Lehečka – prohra dvouhra i čtyřhra (s Macháčem)

28. 2. J4, Grand Avignon/Francie

Samsonová – finále dvouhra

28. 2. J3 Doorn/Nizozemsko

Brunclík – čtvrtfinále dvouhra

28. 2. W25 Joue le Rours/Francie

Palicová – 2. kolo dvouhra

28. 2. W25 Guayaquil/Ekvádor

Havlíčková – 2. kolo dvouhra

28. 2. W60 Arcadia/USA

Fruhvirtová L. – 1. kolo dvouhra

28. 2. W25 Nur Sultan/Kazachstán

Nosková – semifinále dvouhra

28. 2. M25 ITF Futures, Faro/Portugalsko

Vrbenský – 1. kolo dvouhra

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

6. 3. EO Praha

HK 63 kg: bez umístění Skalská

HK 66 kg: 9. místo Binhak

HK 73 kg: 9. místo Ivanka

HK 63 kg: 9. místo Kulíková

HK 90 kg: 9. místo Klammert

HK 78 kg: 5. místo Paulusová

HK 73 kg: 5. místo Svoboda

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – TAEKWONDO

5. – 8. 3. Sofia Open, Sofie/Bulharsko

HK 62 kg: 9. místo Štolbová

 

VOLEJBAL

1. 3. Extraliga žen: Olymp – Šternberk 3:0 (11, 13, 25)

5. 3. Extraliga žen: KP Brno – Olymp 3:1 (16,-18,23,23)

V tabulce je Olymp sedmý.

 

BIATLON

23. 2. – 2. 3. Mistrovství světa juniorů a dorostu, Soldier Hollow/USA

  1. 3. Štafeta 3×6 km dorostenky: 5. místo ČR (Pavlů, Mikysková, Gotvaldová)
  2. 3. Štafeta mužů 4×7,5 km: 4. místo ČR (Mánek, Mikyska, Abrahám, Mareček)

Štafeta žen 4×6 km: DNF ČR podíl Masaříková, Jandová, Voborníková

 3. – 6. 3. Světový pohár Kontiolahti/Finsko

  1. 3. Štafeta žen 4×6 km: 8. Česko (Puskarčíková, Davidová, Jislová, Charvátová)

Konečné pořadí štafet (po 5 závodech):  7. Česko 168.

  1. 3. Štafeta mužů 4×7,5 km: 14. Česko (Karlík, Štvrtecký, Václavík, Krčmář)

Konečné pořadí štafet (po 5 závodech):  14. Česko 138.

  1. 3. Sprint žen 7,5 km: 20. Jislová , 22. Davidová, 42. Charvátová, 44. Puskarčíková, 74. Teplá

Sprint mužů 10 km: 19. Krčmář, 23. Štvrtecký, 39. Václavík, 55. Karlík

  1. 3. Stíhací závod žen 10 km: 7. Jislová, 33. Davidová, 43. Charvátová, Puskarčíková dostižena o kolo.

Stíhací závod mužů 12,5 km: 21. Krčmář, 27. Václavík, 47. Štvrtecký, 52. Karlík

blank

3. – 6. 3. IBU Cup Lenzerheide/Švýcarsko

3. 3. Sprint 10 km M: 35. Hornig, 42. Krupčík, 54. Kabrda

Sprint 7,5 km Ž: 37. Vinklárková, 41. Jurčová

5. 3. Supersprint M 7,5 km: 22. Hornig, 24. Krupčík, 27. Kabrda

5. 3. Supersprint Ž 7,5 km: 26. Jurčová, 39. Vinklárková

6. 3. Závod s hromadným startem M 15 km: 23. Hornig, 38. Krupčík, 46. Kabrda

6. 3. Závod s hromadným startem Ž 12 km: 34. Vinklárková, 48. Jurčová

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

od 1. – 9. 3. Mistrovství světa juniorů Panorama/CAN

Super G:  28. místo Nováková B., DNF Sommerová

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – BĚH NA LYŽÍCH

5. – 6. 3. FIS závody Boží dar

Sprint: 3. místo Nováková P.

Volně 5 km: 1. místo Nováková P.

6. 3. Vasaloppet, série Ski Classic, Mora/Švédsko

Ženy: 24. Vrabcová

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

2. – 3. 3. Akademické MS Lake Placid/USA

2. 3. 3000 m: 1. místo Antošová Veronika

3. 3. 1500 m: 3. místo Antošová Veronika

1000 m:  6. místo Antošová Veronika

 3. – 6. 3. Mistrovství světa ve víceboji Hamar/Norsko

500m      3000m      1500m      5000m  konečné pořadí

Sáblíková      12.          4.                8.              1.              5.

Kuršová         18.        18.              17.           —-             17.

 

Sestavila: Marie Poláková

Foto: www.atletika.cz, Petr Slavík/Český biatlon, archiv