Šest mistrů atletiky ze stadionu a cyklisti před týmy WorldTour aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 3.-9. 8.

Šest zlatých medailí, k tomu pět stříbrných a dvě bronzové – to je bilance našich atletů na víkendovém domácím šampionátu v Plzni. Filip Sasínek vyhrál 1500 metrů v rekordu mistrovství a jeho čas 3:36,72 znamená aktuálně páté místo světových tabulek. “V konci mi to strašně chutnalo, na takový čas jsem necílil, to je bomba, překvapilo mě to. Horko jsem si nepřipouštěl, i když mi vysychalo v puse. S klukama jsme se domluvili, že to bude rychlý závod. Škoda, že není olympiáda, mohl jsem o ní usilovat. Těším se i na otcovství, třeba mě to posune ještě dál, když nebudu vnímat jen závodní nervozitu, ale i jiné věci,” říkal. Rekord šamionátu skočil při svém čtvrtém triumfu v řadě, a šestém celkově, i Radek Juška (810 cm – letos 10. na světě). Viktor Šinágl získal zlato na 5 000 metrů a bronz na 1500 m v osobním maximu. Osobák dal i vítěz čtvrtky Matěj Krsek (46,25), zde v dresu domácího Kladna. Diskař Marek Bárta získal čtvrtý titul. Přitom další naděje se ještě nevyplnily – Nikola Bendová byla diskvalifikovaná na startu stovky, Petr Svoboda na 110 metrů překážek chyběl.

Ukázali se i cyklisté hradeckého týmu PSK Elkov/Kasper, kteří na největším tuzemském silničním podniku porazili i šest worldtourových stájí Adam Ťoupalík především díky výkonu v poslední etapě dosáhl na čtvrté místo celkového pořadí. ,,Když v posledním kole ti dva odskočili, tak jsem neměl sílu se jich zachytit. Ve sjezdu jsem se snažil dostat co nejvíce dopředu, v poslední zatáčce jsem skočil Eenkhoorna a bylo z toho skvělé třetí místo. Od extrémně náročného stoupání na Dlouhé stráně se jelo hodně rychle a cítil jsem se dnes dobře. Kluci uprchlíky sjeli a nakonec jsem spokojen já i celý tým. Pro tým to byl důležitý závod a náš výsledek považuji v tak silné konkurenci za velice dobrý,” řekl Adam Ťoupalík. Jakub Otruba vyhrál soutěž jezdců do 23 let.

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 3. – 9. 8. 2020 (32. týden)

ATLETIKA

8. – 9. 8. Mistrovství ČR mužů a žen na dráze, Plzeň

100 m muži: 4. místo Štěpán Hampl 10,55

200 m ženy: 2. místo Nikola Bendová 23,50, 3. Barbora Šplechtnová 23,93

400 m muži: 1. místo Matěj Krsek 46,25, 2. Michal Desenský 46,61

800 m ženy: 2. místo Diana Mezuliáníková 2:10,09

1500 m muži: 1. místo Filip Sasínek 3:36,72, 3. Viktor Šinágl 3:40,68, 7. Marek Chrascina 3:53,92

5000 m muži: 1.místo Viktor Šinágl 14:31,37

110 m př. muži: 1. místo Jan Kisiala 14,33, 2. Jiří Sýkora 14,33, 3. Martin Jánský 14,92

400 m př. muži: 8. místo Erik Jelínek 52,76

3000 m př. muži: 4. místo Marek Chrascina 8:56,73, 6. Jan Janů 9:14,44

4×100 m muži: 3. místo Olymp (Pechar, Hampl, Jíra, Kisiala) 40,90

Skok vysoký muži: 12. místo Jan Doležal 191 cm

Skok daleký muži: 1. místo Radek Juška 810 cm, 6. Adam S. Helcelet 737 cm

Vrh koulí muži: 4. místo Marek Bárta 17,17, 14. Adam S. Helcelet 14,28

Hod diskem muži: 1. místo Marek Bárta 61,01, 2. Tomáš Voňavka 58,30, 11. Adam S. Helcelet 43,17

CYKLISTIKA

6. – 9. 8. Czech Tour SP UCI kategorie 2.1., Olomouc

Celkové pořadí: 4. místo Adam Ťoupalík, 6. Jakub Otruba, 12. Michael Kukrle, 31. Jan Bárta, 53. Dominik Neuman, 54. Michal Schlegel, 68. Karel Hník (všichni Elkov/Kasper)

Soutěž týmů: 1. místo Elkov/Kasper

Nejlepší umístění v etapách: 1. etapa: 4. místo  časovka družstev, 2. etapa: 9. místo Dominik Neuman, 4. etapa: 3. místo  Adam Ťoupalík

6. – 7. 8. Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta

dvouhra: Nouza – Lehečka 2:6, 5:7, Krumich – Šafránek 3:6, 3:6, Vrbenský – Šafránek 6:2, 2:6, 11:9, Krumich – Forejtek 6:7 (1), 4:6

8. 8. Tipsport Elite Trophy, Praha

čtyřhra: Lehečka, Petkovicová – Šafránek, Muchová 3:6, 4:6, Marková, Lehečka – Hindová, Šafránek 6:7 (3), 6:2, 5:10

dvouhra: Lehečka – Šafránek 6:7 (8), 7:6 (5), 10:7

Sestavila: Marie Poláková