Sezónní debut a hned nejlepší výsledek za poslední bezmála dva roky. Dominik Dvořák se do bobu vrátil ve velkém stylu! Mezi nejlepších patnáct skeletonistek se vešla Anna Fernstädtová

Sezónní debut a hned nejlepší výsledek za poslední bezmála dva roky. Dominik Dvořák se do bobu vrátil ve velkém stylu! Mezi nejlepších patnáct skeletonistek se vešla Anna Fernstädtová

Český bobový tým zažil po Olympijských hrách v čínském Pekingu pořádný průvan. Zkušení brzdaři skončili a nadešel čas hledat nové talenty. Mnozí se tak mohli obávat, jak si nejzkušenější pilot Dominik Dvořák, účastník tří olympiád, s novými parťáky sedne. Jenže 30letý bobista hned při svém návratu do ledové dráhy v rámci Světového poháru vystřihl s Jáchymem Procházkou fantastické 8. místo. Lepší výsledek nezajel od konce ledna 2021!

V pátek si klání skeletonistů na dráze v německém Winterbergu užili jen opravdoví srdcaři. Černá  mračna rozhodně fanoušky roztroušené podél 1609 metrů dlouhé dráhy vůbec nešetřila. A nejen ty, i závodníci se museli popasovat s drsnými podmínkami. „Je to takové divné, jak člověk jede ve vodě a pak ve sněhu. A vlastně i ten led je měkký a jak je teplo, tak ta dráha zpomaluje. Je to takové zvláštní, jet v takovém počasí.“ Posteskla si česká reprezentantka Anna Fernstädtová, které se u našich západních sousedů podařilo zajet patnácté místo, a to i přes řadu nástrah.

„Celkově ty jízdy nebyly úplně špatný, ale dneska jsem měla blbou noc s cukrovkou, takže to mi trochu rozhodilo ráno, ale nechci se na to vymluvit. Musíme něco najít, proč to dnes nejelo. Pak uvidíme příští týden v Altenbergu.“ Dodala česká skeletonistka s výhledem na příští zastávku Světového poháru.

V sobotu mohli poté národní fanoušci s nadějí vyhlížet závod dvojbobů. Česká republika tam měla totiž hned dvojí zastoupení. Adam Dobeš s Dominikem Záleským dokázali v konkurenci světové špičky obsadit šestnácté místo. Dominik Dvořák s Jáchymem Procházkou poté zazářili místem osmým. „Za mě úplně super výsledek hned takhle při vstupu do Světového poháru, protože jsme první polovinu sezony jeli závody Evropského poháru, kde to bylo z důvodu, že jsme skládali novou posádku. Ke mně bylo spoustu nových kluků, tak aby se to naučili. A teď 8. místo, to je skvělý!“ Radoval se v cílovém prostoru Dvořák.

Jistě pomohlo i počasí, které se na sobotní jízdy výrazně umoudřilo „Určitě. Už jenom kvůli tomu rozcvičení, že jsme mohli fungovat tak nějak v suchu. Nemuseli jsme se třikrát převlékat. Bylo to rozhodně lepší.“ Pochvaloval si podmínky Jáchym Procházka.

V neděli posádka ve složení Dominik Dvořák, David Bureš, Dominik Záleský a Jáchym Procházka přidali v kategorii čtyřbobů znovu 8. místo. Adam Dobeš, Antonín Wijas, Ondřej Hrazdil a Michal Dobeš byli šestnástí.