Silný vítr řádil v areálu ve Stromovce, aby přispěl k dobré věci. Slonům

blank

Silný vítr řádil v areálu ve Stromovce, aby přispěl k dobré věci. Slonům

Ničivý silný vítr, který se v neděli 29. října prohnal celou Českou republikou zanechal svoji stopu v areálu OLYMPU v pražské Stromovce. Velké poryvy větru se podepsaly na tenisových kurtech, kde ohnuly dělící ploty s dělící sítí, na atletickém stadionu, kde vítr rozházel mantinely oddělující atletickou dráhu od travnaté plochy, ale hlavně jeden z poryvů zlomil nejhezčí strom celého areálu – douglasku tisolistou, která zde stála několik desítek let.

Nakonec vše špatné bylo pro něco dobré. Při úterním ranním rozdělování jednotlivých úkolů v rámci oddělení provozu a služeb padla z úst pracovníka údržby Karla Bulana otázka, co se zbytky spadlého stromu, že by drobné větvičky mohly chutnat třeba slonům v pražské zoologické zahradě.

blank

„Kontaktovali jsme zoo v Tróji s nabídkou větví z našeho spadlého stromu a setkali se kladnou odpovědí. Kolegové naplnili celý velký kontejner a ve spolupráci s Pražskými službami doručili neobvyklou zásilku zvířatům. Doufám, že náš strom udělá zvířatům radost, tak jako přinášel radost nám v našem areálu. Zároveň bych rád poděkoval všem kolegům, kteří se podíleli na likvidaci a přípravě částí stromu k odvozu do pražské zoo.“ řekl vedoucí oddělení provozu a služeb Tomáš Linhart.