Skokan Koudelka má první body ve světovém poháru aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 22. 1. do 28. 1.

Skokan Koudelka má první body ve světovém poháru aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 22. 1. do 28. 1.

Necelý týden před odletem na olympiádu do Koreje se představili v akci naši zimní sportovci. Vysokou formu drží běžkyně na lyžích Petra Nováková, potěšily body skokanů Čestmíra Kožíška a Romana Koudelky, po rekonvalescenci a potvrzení olympijské letenky se chytila i sjezdařka Kateřina Pauláthová, nejprve dokončila obří slalom a poté dokonce bodovala v superkombinaci světového poháru. Na mistrovství Evropy biatlonistů si roli necestující náhradnice na olympiádu vysloužila Lea Johanidisová, smutek zůstal Lucii Charvátové. Pilot bobistů Domiik Dvořák se ještě udržoval v závodním napětí na mistrovství světa juniorů.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 22. 1. – 28. 1. 2018

ATLETIKA

25. 1.  Czech Indoor Gala Ostrava, halový mítink EAA

Muži – 60 m př.: 1. Svoboda 7,61

dálka: 2. Juška 788

27. – 28. 1. Mezinárodní utkání ve vícebojích, Madrid

2. místo Helcelet 5916 bodu, 4. Doležal 5809, 12. Marek 5446, 14. Kopecký 5365

družstva: 2. místo

27. 1. mítink Vídeň

800 m:  2. místo Mezulianiková  2:03,27

 

STŘELBA KULE

22. – 27. 1. IWK, Německo Mnichov

VzPu 60 ženy: 10. místo Vognarová 625,9 bodů, 19. Brabcová 623,6 bodů, 32. Brázdová 617,8 bodu

VzPu mix: 8. místo podíl Brázdová (Cipro) 419,5+414, 833,5 bodu, 10. podíl Brabcová (Nymburský) 416,6+416,6, 833,2 bodu, 13. podíl Vognarová (Entrichel) 417,8+412,1, 829,9 bodu

23. 1.: VzPu 60 ženy: 7. místo Vognarová 628,8+142,6 bodu, 14. Brabcová 624,3 bodu, 31. Brázdová 619,1 bodu

25. 1.: VzPi 60 juniorky: 1. místo Bezděčná 572+243,4 bodu, 24. Schejbalová 557 bodů

VzPi 60 junioři:  51. místo Schejbal 555 bodů

VzPu 60 junioři: 1. místo Nepejchal 627,4+249,3 bodu

26. 1. VzPi 60 juniorky: 2. místo Bezděčná 572+245,4 bodu, 35. Schejbalová 551 bodů

VzPi 60 junioři: 52. místo Schejbal 551 bodů

VzPu 60 junioři: 3. místo Nepejchal 628,1+226,5 bodu

VzPu 60 ženy: 26. Vognarová 623,7 bodu, 45. Brabcová 621,7 bodu, 58. Brázdová 620,1 bodu

27. 1. VzPu 60 ženy:    10. místo Vognarová 627,6 bodu, 23. Brabcová 625,9 bodu, 67. Brázdová 619,6 bodu

 

TENIS 

2. 1. – 28. 1. Melbourne, Austrálie – Grandslamový turnaj Australian Open

Junioři: Čtyřhra – 1. kolo:  Macháč, Štyler (6-ČR) – Gimenez, Sridhar (Braz./USA) 3:6, 6:3, 10:5.

2. kolo:  Macháč, Štyler (6-ČR) – Fenty, Woodall (USA) 6:4, 7:5
Paulson, Henning (ČR/JAR) – Baez, Seyboth Wild (1-Arg./Braz.) 2:6, 7:6 (7:5), 14:12

čtvrtfinále:  Macháč, Štyler (6-ČR) – McHugh, Skatov (4-Brit./Rus.) 2:6, 7:5, 10:6
Molleker, Squire (Něm.) – Paulson, Henning (ČR/JAR) 6:7 (3:7), 7:5, 10:5

semifinále: : Gaston, Tabur (7-Fr.) – Macháč, Štyler (6-ČR) 6:4, 7:6 (7:5)

Juniorky: Čtyřhra – 1. kolo:  Morvayová, Radišičová (SR/Slovin.) – Beránková, Hertelová (ČR/Pol.) 1:6, 6:2, 10:3

22.- 28. 1. Tennis Europe 1 do 14 let, Francie

dvouhra : 3. místo Donald, čtyřhra: 1. místo Fruhvirtová

 

VOLEJBAL

27. 1. Extraliga žen 18. kolo:

Olymp Praha – Frýdek Místek 0:3 (-21, -22, -23)

28. 1. Extraliga juniorek:

Olymp – Liberec    1:3, 2:3

 

BIATLON

23. – 28. 1. Mistrovství Evropy, Itálie, Ridnaun

24. 1. vytrvalostní závod na 20 km: 2. místo T. Krupčík, 21. Kristejn, 22. M. Krupčík, 33. Žemlička, 51. Hošek, 66. Vojík
vytrvalostní závod na 15 km: 27. místo Johanidesová, 54. Charvátová, 58. Zvařičová, 61. Horká, DNS Tkadlecová

26. 1. muži  – sprint 10 km: 10. místo T. Krupčík, 16. Kristejn, 24. M. Krupčík, 56. Vojík, 77. Žemlička, 97. Hošek

ženy – sprint 7,5 km: 62. místo Zvařičová, 65. Johanidesová, 66. Charvátová, 77. Tkadlecová, 90. Horká

27. 1. muži – stíhací závod 12,5: 5. místo T. Krupčík , 9. Kristejn, 15. M. Krupčík , 34. Vojík

28. 1. smíšená štafeta: 5. místo ČR (Zvařičová, Charvátová, M. Krupčík, T. Krupčík)

štafeta dvojic:   11. místo ČR (Johanidesová, Kristejn)

25. – 27. 1. IBU Junior Cup, ČR, Nové Město na Moravě 

sprint 7,5 km: 18. místo Vinklárková, 27. Teplá, 31. Suchá, 33. Svobodová, 42. Dusilová

sprint 10 km: 6. místo Štvrtecký, 9. Karlík, 20. Hornig, 26. Mikyska, 52. Štulík

sprint 7,5 km: 11. místo Vinklárková, 22. Suchá, 32. Svobodová, 40. Dusilová, 43. Teplá

24. 1. Anketa Trenér roku, Praha

Trenérem roku byl potřetí vyhlášen šéftrenér české biatlonové reprezentace  Ondřej Rybář

 

Různé sporty ZIMNÍ –  ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

23. 1. Světový pohár, Itálie, Kronplatz 

ženy – obří slalom: v 1. kole 41. Pauláthová (ČR) 1:07,12.

27. – 28. 1. Světový pohár Švýcarsko, Lenzerheide 

26. 1. ženy – superkombinace: 23. Pauláthová

27. 1. ženy – obří slalom: Pauláthová nedokončila 1. kolo

28. 1. ženy – slalom: Dubovská nedokončila 1. kolo

 

 Různé sporty ZIMNÍ –  BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

27. – 28. 1. Světový pohár Rakousko, Seefeld 

27.1. sprint: 24. místo Nováková

28.1. 10 km volně: 15. Nováková

 

Různé sporty ZIMNÍ –  BOBY

27. – 28. 1. Mistrovství světa juniorů, Švýcarsko, St. Moritz 

27. 1. dvojbob: 5. místo ČR, podíl Dvořák

28. 1. čtyřbob: 10. místo ČR, podíl Dvořák

 

Různé sporty ZIMNÍ – SKOKY NA LYŽÍCH

26. – 28. 1. Světový pohár Polsko, Zakopane 

27. 1. družstva: 8. místo ČR (podíl Koudelka, Kožíšek)

28. 1. jednotlivci: 20. místo Koudelka 195,8 (120+121), 21. Kožíšek 194,5 (122+126,5)

 

Zpracovala Marie Poláková