Skokan Navrátil skončil čtvrtý na světovém poháru v Číně aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 20.-26. 5.

Na světovém poháru ve skocích z vysoké věže mezinárodní plavecké federace FINA, který se koná jedinkrát za sezonu, skončil náš Michal Navrátil v Číně čtvrtý. Tenisová naděje Jonáš Forejtek vyhrál ceněný turnaj v Miláně a získal tak druhý letošní triumf. Jediný český junior na ploché dráze Jan Kvěch postoupil do finále mistrovství světa. A taktéž naši stolní tenisté se radují z titulů mistrů republiky se svými týmy. Přinášíme tradiční týdenní přehled výsledků našich sportovců.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 20. – 26. 5. 2019 (21. týden)

 

ATLETIKA

21. 5. IAAF World Challenge, Čína/Nan-Ťing

1500 m: 12. místo Mäki 4:09,86

 

BOX

22. – 26. 5. 50. ročník VC Grand Prix, Ústí nad Labem

váha 69 kg: 3. místo Schmoranzová

váha 63 kg: 3. místo Szachbazian, P. Novák

 

CYKLISTIKA

24. – 26. 5. A Travers les Hauts de France, SP UCI kat. 2.2, Francie

celkově: 8. místo Kaňkovský, 21. Neuman, 31. Bárta, 32. Kukrle, 34. Schlegel, 58. Zahálka

první etapa: 3. místo Kaňkovský

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

25. 5. MS juniorů do 21 let – kvalifikace, Německo/Stralsund

13. místo Klíma – nepostoupil

25. MS juniorů do 21 let – kvalifikace, Polsko/Kraków

14. místo Mikel – nepostoupil

25. 5. MS juniorů do 21 let – kvalifikace, Pardubice

4. místo Kvěch postoupil do finále MS, 11. místo Chlupáč – nepostoupil

25. 5. Mistrovství Evropy – Challenge, Maďarsko/Nagyhalasz

3. místo Milík – postoupil

26. 5. Mistrovství ČR na dlouhé ploché dráze, Mariánské Lázně

Konečné pořadí: 1. Štichauer, 3. Franc, 9. Holub

 

PLAVÁNÍ

25. 5. VIII. ročník – Tovačovský maratón

vítěz Kozubek 2:50:45.9

 

SKOKY DO VODY

24. – 25. High Diving Světový pohár, Čína

4. místo Navrátil (28 závodníků)

 

STŘELBA KULE

24. – 26. 5. Rifle Trophy, Plzeň

SM 3×40 ženy: 11. místo Brabcová K. 1153

Vzpu 60 ženy:  10. místo Brabcová K. 618

25. – 30. 5. WC Německo/Mnichov 

Vzpu 60 ženy:  34. místo Brabcová A. 626, 84. Brázdová 621,8

LM 3×40 muži: 39. místo Přívratský 1161 eliminace 1 – nepostoupil do hlavního závodu

 

TENIS

20. 5. Futures 25k, Jablonec

Lehečka – finále dvouhra, Rikl – vítězství dvouhra, Paulson – 2. kolo dvouhra

20. 5. ITF 1, Černá Hora/Podgorica

Kubík – 1. kolo dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra, Donald – 1. kolo dvouhra

20. 5. ITF 1, Itálie/Miláno A

Forejtek – vítězství dvouhra (velmi ceněné vítězství), Fruhvirtová – semifinále dvouhra

20. 5. 15k, Portugalsko/Cantanhede

Beránková – finále dvouhra

20. 5. ITF 4, Budapešť

Siniakov – 1. kolo dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

 

STOLNÍ TENIS

24. 5. Extraliga mužů finále

2. zápas TTC Ostrava – SF SKK El Niňo Praha 2:4
Tregler – Prokopcov 1:3 (-4, 11, -9, -7), Tregler – Kleprlík 2:3 (4, -9, -7, 8, -3)

3. zápas El Niňo Praha – TTC Ostrava 4:3. Konečný stav série 2:1.

Kleprlík – Tregler 1:3 (9, -8, -8, -7), Prokopcov – Tregler 2:3 (9, -6, 4, -8, -8), Prokopcov, Kleprlík – Tregler, Bajger 3:2 (7, -7, -6, 5, 8)

24. 5. Finále extraligy žen

2. zápas Gumotex Břeclav – SKST Hodonín 2:5
Čechová – Pěnkavová 3:1 (8, -7, 3, 7), Adámková – Partyková 1:3 (6, -8, -9, -9), Čechová – Vacenovská 2:3 (-8, 6, 8, -5, -15), Adámková – Pěnkavová 3:0 (9, 7, 5), Čechová – Partyková 0:3 (-11, -7, -7)

3. zápas SKST Hodonín – Gumotex Břeclav 5:2. Konečný stav série: 2:1.
Bratejková – Čechová 2:3 (9, -9, 13, -6, -1), Vacenovská – Adámková 1:3 (-8, 3, -10, -10), Vacenovská – Čechová 3:0 (5, 9, 7), Partyková – Adámková 3:0 (10, 9, 10)

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

23. – 27. 5. GP Čína/Hohhot

váha 90 kg:  Klammert bez umístění

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS

23. – 26. 5. MT Itálie/Sassari

Omarov, Novák, Varga, David, Dadák – všichni bez umístění

 

VZPÍRÁNÍ

25. 5. M ČR do 20 let, Sokolov

váha do 89 kg: 1. místo Štreichl, trh 110 nadhoz 152 kg dvojboj 262 kg

 

Různé sporty LETNÍ – JACHTING

18. – 25. 5. ME Laser, Portugalsko/Porto

Laser Standard: 46. místo Teplý V., 100. Halouzka (ze 105 lodí)

 

Sestavila: Marie Poláková