Skvělé umístění plochodrážních jezdců ve Vojens

V dánském Vojens se našim plochodrážníkům dařilo. Junioři těsně nedosáhli na zlato, i stříbrná medaile je ale historický výsledek. Trojice Milík, Kvěch a Chlupáč pak v hlavní části dosáhla na páté místo.

 

Čeští plochodrážní jezdci měli tento týden napilno. V dánském Vojens se uskutečnil seriál Speedway of Nations, pod kterým byl také letos uveden i závod Speedway of Nations 2 neboli MS juniorských družstev do 21 let. Ve středu se uskutečnilo první semifinále, pro české fanoušky bylo však důležité až čtvrteční semifinále č. 2, kde o postup do sobotního finálového závodu bojovalo trio Václav Milík, Jan Kvěch a náhradník Petr Chlupáč. A závod se vyvíjel pro český tým opravdu skvěle! Přestože nestačili na Švédsko, nechali za sebou zkušené jezdce z Velké Británie, ale také francouzský, slovinský, norský a italský tým. Václav Milík získal celkem 19 bodů, Jan Kvěch 15 bodů. Manažer závodu Zdeněk Schneiderwind možnost výměny náhradníka v některé z jízd nevyužil a jak ukázal výsledek, ani nebyl třeba.

Páteční závod juniorských družstev se vyvíjel opět skvěle. Český tým ve složení Jan Kvěch, Petr Chlupáč a Matouš Kameník se zapsal do historie české ploché dráhy, když vybojoval stříbrnou medaili, a to ještě s vědomím, že od té zlaté je dělil opravdu malý kousek. Zlatou medaili nakonec po finálové jízdě vyhráli Poláci, třetí skončili junioři z Velké Británie. Celý závod oba junioři (Kameník nestartoval) dávali do všech jízd maximum, mnohdy předváděli ukázkovou dvojičku a oba si zapsali z jízd i jedno vítězství. Výsledek tak jen doplnil skvěle rozjetý závod.

Sobotní večer uzavíral celý seriál finálovým závodem SoN, ve kterém startoval i český tým, který postoupil ze čtvrtečního semifinále. Přestože Milík, Kvěch a Chlupáč nakonec skončili celkově na pátém místě, průběh závodů nebyl vůbec špatný. Milík vybojoval 18 bodů a Kvěch ho podpořil devíti body. Na pražském juniorovi byla znát únava po třech závodních dnech, která se zřejmě podepsala i na celkovém bodovém zisku, ale páté místo je velmi dobrým umístěním, které bude jistě motivací pro následující rok. Zlato v MS družstev získali Australané, když ve finálové jízdě porazili Velkou Británii. Třetí skončilo Švédsko.