Skvělých 9 mistrovských titulů dokázali vyždímat sportovci OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra z promáčeného Stadionu Míru v Táboře, který hostil letošní MČR

Ani nepříznivá předpověď počasí neodradila zástupy sportovních fanoušků zavítat do jihočeského městečka Tábor. Kromě historického centra totiž tento víkend nabídlo tuzemský vrcholný atletický mítink – Mistrovství České republiky. A sportovci OLYMP CS MV se rozhodně neztratili. Naopak! I přes občasné průtrže mračen získali celkem 9 titulů národního mistra či mistryně. Celkově z Tábora vezeme ohromujících 20 cenných kovů, gratulujeme!

Medailové žně vzala doslova sprinterka Nikola Bendová. Nejen, že se může chlubit novými titulem republikové mistryně pro rok 2023 na trati 100 metrů, ale hned o den později přidala i druhý na dvojnásobné distanci. Na čtvrtce nedal soupeřům šanci Matěj Krsek, který si ještě zpětně při slavnostním vyhlášení přebral s týmovými kolegy zlato za štafetu 4×400 metrů mix z uplynulých Evropských her. Mistrem republiky pro rok 2023 se stal také Jakub Dudycha, který bral zlato na 800 metrů. Zřejmě rodinnou taktiku aplikovali vytrvalci Filip Sasínek a Kristiina Mäki. Takzvaně o parník totiž ovládli své kategorie na 1500 metrů. Dálkař Radek Juška rozhodl soutěž už prvním skokem v novém rekordu mítinku 815 cm. Marek Bárta se s diskem také nepáral a na jeho hod 59,37 metru nikdo z konkurentů nedokázal odpovědět. Stejně tak v ženském oštěpu, kde se musely soupeřky poklonit před výkonem Petry Sičákové v hodnotě 58,60 metru.

Pro stříbro si doběhl na stovce Zdeněk Stromšík, stejně jako Pavla Štoudková na „půlce“. Ta výkon ozdobila novým osobním maximem 2:04,06. Titul vicemistryně byl zřejmě novými osobáky provázaný, protože nově se časem 58,83 sekundy a stříbrnou medailí může pyšnit i Ester Bendová na na trati 400 metrů překážek a PB a stříbro si odváží i Viktorie Ondrová ve skoku o tyči. Ta dokázala pokořit 430 centimetrů.

Bronzové medaile pak vybojovali Michal Desenský na čtyřstovce, Pavla Štoudková na patnáctistovce (druhá individuální medaile), Bára Sajdoková ve skoku do výšky, Dan Kováš ve skoku do dálky, Petr Procházka v hodu diskem a Tomáš Procházka v kouli. Pro Tomáše šlo také o nové osobní maximum.

Štafetovým bronzem ještě potvrdilo skvělou formu sesterské duo Nikoly a Ester Bendových.

 

 

Úvodní snímek: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)