Slalomářka Capová vyrovnala životní maximum ve světovém poháru aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu od 19. do 25. 11.

Skvělá rychlobruslařka Martina Sáblíková druhá v japonském světovém poháru na trati 3 000 metrů a díky tomu znovu na špici průběžného pořadí – to by člověk skoro čekal. Ale slalomářka Gabriela Capová ve druhé desítce, 19.? Na trati v Killingtonu v USA se jí podařilo vyrovnat životní maximum. “Všechno podobné jako v Kranjské Góře, kde jsem bodovala loni,” vzkázala. Také jí moc nevyšel sobotní obří slalom, vládly podobné přírodní podmínky, mžilo a trať byla divočejší. “Druhé kolo bylo rovnější, to mi sedělo.” Jsou to první body pro český tým letos vůbec. Přinášíme tradiční přehled všech výsledků našich sportůvců v uplynulém týdnu.

 VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 19. – 25. 11. 2018 (47. týden)

ATLETIKA

24. 11. Mistrovství ČR v krosu, Kostelec u Stříbra

8 km: 4. místo Mezulianíková  28:58

10 km: 4. místo Vitner  31:44,  5. Šinágl 31:49

 

BOX   

16. – 23. 11. Mistrovství světa Indie/Dillí

do 64 kg:  8. – 16. místo Schmoranzová

 

PLAVÁNÍ

22. – 25. 11. Mistrovství Slovenska, Šamorín

muži 400 PZ: 1. místo Tobiáš 4:20,49

200 M:  1. místo Hlobeň 1:57,50

50 K:     2. místo Moser 22,55

100 K:   1. místo Moser 48,55

200 K:   1. místo Hlobeň 1:47,66, 2. Moser 1:48,44, 3. Chrápavý 1:49,73

400 K:   2. místo Chrápavý 3:54,10, 3. Tobiáš 3:54,59

800 K:   1. místo Hlobeň 8:01,63

50 Z: 1. místo Čejka 24,83

100 Z:  1. místo Čejka 53,05

200 Z: 1. místo Čejka 1:57,09

400 VZ: 1. místo Čejka 3:52,82

200 PZ: 3. místo Chrápavý 2:09,29

ženy 100 PZ: 2. místo Vavřinová 1:02,64

200 PZ: 1. místo Vavřinová 2:15,67

400 PZ: 3. místo Vavřinová 4:47,49

400 K: 2. místo Benešová 4:17,83

800 K: 2. místo Benešová 8:52,63

1500 K: 2. místo Benešová 16:55,72

50 M: 2. místo Chrápavá 27,80

100 M: 2. místo Chrápavá 1:01,80

200 M: 1. místo Benešová 2:14,74

50 P: 3. místo  Chrápavá 32,41

 

STŘELBA KULE

24. – 25. 11. GP Rapid Plzeň

ženy VzPu 60: 1den : 1. místo Brabcová A. 628,3, 252,3, 2. Vognarová 625,6, 250,1

2. den : 1. místo Brabcová A. 628,8, 2. Brázdová 626,7, 3. Vognarová 624,5

muži VzPu 60: 1. místo Přívratský 627,2

 

TENIS

19. 11. ITF Futures Říčany

Machac – vitězstvi ve dvouhře

Vrbenský – 1 kolo dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

Lehečka – finále ve dvouhře i čtyřhra

19. 11. ITF Mexico A

Forejtek – 2. kolo dvouhra, finále čtyřhra

 

STOLNÍ TENIS

20. 11. Kvalifikace ME družstev mužů

ČR – Bulharsko 3:0
Širuček – Alexandrov 3:1 (8, -6, 4, 7)
Tregler – Krastev 3:2 (-11, 13, 7, -9, 6)
Jančařík – Todorov 3:0 (9, 5, 1)

20. 11. Kvalifikace ME družstev žen

Maďarsko – ČR 3:1
Pótaová – Adámková 3:0 (5, 5, 9)
Madarászová – Matelová 1:3 (6, -10, -9, -5)
Pergelová – Kučerová 3:0 (10, 5, 9)
Pótaová – Matelová 3:0 (11, 9, 5)

22. 11. Liga mistryň 3. kolo, skupina D

KTS Tarnobrzeg – SKST Hodonín 1:3 (Pavlovičová – Vacenovská 0:3 (-6, -9, -4), Chan Jing – Vacenovská 2:3 (6, -8, -8, 6, -11))

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – JUDO

14. – 19. 11. GP Nizozemsko/Den Haag

do 81 kg: 17. místo Petr I.

do 78 kg: 9. místo Matějčková

do 90 kg: 9. místo Klammert

24.– 26. 11. Grand Slam, Japonsko/Osaka

do 60 kg: Pulkrábek – bez umístění

do 90 kg: 7. místo Klammert

 

VOLEJBAL

22. 11. Extraliga žen 9. kolo

VK Brno  –  Olymp Praha 3:1 (-21, 20, 17, 12)

24. 11. Extraliga žen 10. kolo

Olomouc – Olymp Praha 3:1 (-21, 20, 23, 20)

V tabulce je Olymp šestý.

 

Různé sporty ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

24. – 25. 11. SP USA/Killington

slalom: 19. místo Capová, v 1. kole 40. Dubovská

obří slalom: v 1. kole 55. místo Capová

 

Různé sporty ZIMNÍ – BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

23. – 25. 11. SP Finsko/ Ruka

sprint: 51. místo Razýmová, 52. místo Nováková

10 km klasicky: 48. místo Nováková

 

Různé sporty ZIMNÍ – BOBY

19. 11. NAC, USA/Park City

  1. 11. dvojboby: 5. místo Dvořák,Šindelář
  2. 11. dvojboby: 7. místo Dvořák, Suchý
  3. 11. čtyřboby: 1. závod: 3. místo Dvořák, Kopřiva, Nosek, Šindelář, 2. závod: 1. místo Dvořák, Šindelář, Nosek, Suchý

 

Různé sporty ZIMNÍ – RYCHLOBRUSLENÍ

23 – 25. 11. SP Japonsko/Tomakomai

ženy 3000 m:   2. místo Sáblíková- Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Sáblíková

3000m B: 1. místo Zdráhalová

1500 m: 11. místo Sáblíková

1500m B: 8. místo Zdráhalová, 18. místo Kerschbaummayr

mass start: 15. místo Zdráhalová, 20. místo Kerschbaummayr

muži: 5000 m B: 13. místo  Druszkiewicz

mass start: 13. místo Kopřiva, 16. místo Druszkiewicz

1 500m B: 24. místo Druszkiewicz

 

Různé sporty ZIMNÍ – SKELETON

23. – 25. 11. Interkontinentální pohár, Německo/Winterberg

3. místo Fernstaedtová

 

Sestavila Marie Poláková