Spanilá jízda Martiny Sáblíkové pokračovala bronzem i na pětce

Spanilá jízda Martiny Sáblíkové pokračovala bronzem i na pětce

Nezastavitelná Martina Sáblíková získala na světovém šampionátu v Calgary bronz i na pětikilometrové trati. Pro českou rychlobruslařku jde o 34. medaili z mistrovství světa a celkem 150. z velké akce v kariéře.

„Mám radost, že se to znovu povedlo, protože to byl napínavý závod. Nejsem člověk, který úplně řeší statistiky, ale strašně si užívám, když se mi to povede. A dneska, i když mi Irene v tom přímém souboji odjela, tak mě ta jízda bavila. Bylo to skvělý. A fanoušci byli úžasní, protože přišlo hrozně moc Čechů,“ vrátila se spokojená Martina Sáblíková k průběhu závodu. Ve své jízdě proti Irene Schoutenové zajela svůj nejrychlejší čas sezóny. Na Nizozemku to ale nestačilo a česká závodnice se usadila na průběžném druhém místě.

Následující dvojice připravila českým fanouškům perné chvíle. Další z Nizozemek Irene Beuneová jela od začátku závodu pro suverénní vítězství. A dlouho se na medailových příčkách držela i Norka Ragald Wiklundová. Ještě na třech kilometrech byla před Sáblíkovou. V posledním kole však norská rychlobruslařka o svůj náskok přišla. „Musím říct, že už jsem nevěřila, že bych nad ní mohla vyhrát,“ přiznala Sáblíková. „Už jsem si říkala, že dobrý, dneska je to čtvrtý místo, protože jela skvěle. Dvě, tři kola táhla a ta pětka hrozně bolí. Je prostě úplně jiná než trojka a i když to měla supr rozjeto, tak nevydržela. Byla jsem překvapená, že to poslední kolo nezvládla.“

Poslední pár závodnic už na předních příčkách nic nezměnil a Martina Sáblíková se tak do sportovní historie zapsala zase o něco výrazněji.

FOTO: OLYMP CSMV – Pavel Lebeda (sport-pics.cz)