Moto

Plochá dráha je v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra zařazena v oddělení mota se sídlem v Praze 6 – Břevnově na proslulém plochodrážním stadionu Markéta, kde mají sportovci potřebné zázemí pro přípravu. Vedoucím oddělení je Pavel Ondrašík. Jezdci jsou vedeni pod trenéry Tomášem Topinkou a Zdeňkem Schneiderwindem.

K současným největším oporám patří Jan Kvěch, který se pro sezónu 2024 stal stabilním jezdcem okruhu Mistrovství světa, Václav Milík či Ervín Krajčovič.

Oddělení současně věnuje velkou podporu výchově mladých talentovaných jezdců, a to pod vedením trenéra Zdeňka Schneiderwinda, který se nižším kubaturám (zejména 125 ccm) intenzivně věnuje.

Oddělení se podílí na spolupořádání jednoho ze závodů seriálu mistrovství světa na ploché dráze Czech Republic FIM Speedway Grand Prix a tradičního mezinárodního závodu Memoriálu Luboše Tomíčka. Oba závody jsou prestižními plochodrážními akcemi, na kterých se čeští jezdci dostávají do přímého kontaktu se zahraniční elitou a získávají tak cenné zkušenosti.

KONTAKT ODDĚLENÍ

OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
Oddělení moto
Stadion Markéta
U Vojtěšky 11
162 01 Praha 6 – Břevnov

vedoucí oddělení: Pavel Ondrašík
tel.: 974 836 506
Fax.: 220 510 134
E-mail: pavel.ondrasik@mvcr.cz

Oddělení moto
Seznam sportovců zařazených do resortního sportovního centra
OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra