Moto

Plochá dráha je v OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra zařazena v oddělení moto se sídlem v Praze 6 – Břevnově na plochodrážním stadionu Markéta, kde mají sportovci potřebné zázemí pro přípravu. Vedoucím oddělení moto je Pavel Ondrašík, jezdci jsou pod vedením trenérů Tomáše Topinky a Zdeňka Schneiderwinda. K současným největším seniorským oporám patří Josef Franc, Václav Milík či Eduard Krčmář. Všichni tři jezdci jsou pravidelnými účastníky české extraligy, Josef Franc je navíc několikanásobný medailista z dlouhodrážních a travnatých oválů. Výkonnostně jsou na tom velmi dobře i mladší jezdci Jan Kvěch, Petr Chlupáč a Daniel Klíma.

Oddělení současně věnuje velkou podporu výchově mladých talentovaných jezdců, a to pod vedením trenéra Zdeňka Schneiderwinda, který se nižším kubaturám (zejména 125 ccm) intenzivně věnuje. Z této přípravy vzešli např. Adam Bednář, Jaroslav Vaníček nebo Vojtěch Šachl, kteří tak mohou pokračovat v další budoucnosti české ploché dráhy.

Oddělení moto se také podílí na spolupořádání jednoho ze závodů seriálu mistrovství světa na ploché dráze „Czech Republic FIM Speedway Grand Prix“ a tradičního mezinárodního závodu Memoriálu Luboše Tomíčka. Oba závody jsou prestižními plochodrážními akcemi, na kterých se čeští jezdci dostávají do přímého kontaktu se zahraniční elitou a získávají tak cenné zkušenosti, které jim pomáhají k vyššímu progresu do dalších závodů. V roce 2017 skončil Václav Milík na pražské Grand Prix třetí, čímž dokázal, že jsou čeští jezdci schopni bojovat se zahraniční konkurencí.

Kontakt oddělení:

OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA
Oddělení moto
Stadion Markéta
U Vojtěšky 11
162 01 Praha 6 – Břevnov
Tel.: 974 836 506
Fax.: 220 510 134
E-mail: pavel.ondrasik@csmv.cz