Moto

Plochá dráha je v OLYMP Centru sportu ministerstva vnitra zařazena v oddělení moto se sídlem v Praze 6 – Břevnově na plochodrážním stadionu Na Markétě, kde mají sportovci potřebné zázemí pro přípravu. Vedoucím oddělení moto je Pavel Ondrašík. K současným největším seniorským oporám zde patří Josef Franc, Václav Milík, Hynek Štichauer a Matěj Kůs. Oddělení současně věnuje velkou podporu výchově mladých talentovaných jezdců na ploché dráze, do které se zapojují i zkušení seniorští reprezentanti. Věřme, že uslyšíme o talentech, jako jsou Eduard Krčmář, Ondřej Smetana, Michal Škurla nebo Zdeněk Holub. Oddělení moto se podílí na spolupořádání jednoho ze závodů seriálu mistrovství světa na ploché dráze „Czech Republic FIM Speedway Grand Prix“, který se v roce 2018 jede 26. května a tradičního mezinárodního závodu „Memoriál Luboše Tomíčka“, který se letos pojede již po padesáté.

Josef Franc – 18. 1. 1979
mechanik: Jiří Georgiev
Trenér: Zdeněk Schneiderwind
úspěchy 2017:
3. místo na MS jednotlivců na dlouhé ploché dráze
4. místo na MS družstev na dlouhé ploché dráze
9. místo na MS družstev na ploché dráze (SWC)
7. místo na ME jednotlivců na travnaté ploché dráze
8. místo na ME dvojic na ploché dráze
1. místo na MČR jednotlivců
1. místo na Extralize družstev

klub: Auto klub Markéta při PSK Olymp Praha

Pepa je zkušený 38letý odchovanec Olympu Praha, v posledních sezónách ukázal, že mu to jede nejen na klasické ploché dráze, ale také na té dlouhé. Na MS jednotlivců na dlouhé dráze skončil Josef Franc na 3. místě a hrdý může být i na čtvrté místo na MS družstev na dlouhé ploché dráze. Dlouhé ploché dráze se chce jezdec AK Markéty věnovat i v nadcházející sezóně, kde jeho loňským cílem byly stupně vítězů v Mistrovství světa na dlouhé dráze a nyní bude chtít minimálně zopakovat bronzovou medaili.

Václav Milík – 22. 5. 1993
mechanik: Robert Ruszkiewicz
Trenér: Tomáš Topinka
úspěchy 2017:
3. místo na ME jednotlivců (SEC)
3. místo na SGP v Praze
1. místo na Zlaté přilbě města Pardubic
8. místo na MS Challenge
9. místo MS družstev na ploché dráze (SWC)
2. místo na Extralize družstev

kluby: AMK Zlatá přilba Pardubice, WTS Sparta Wrocław
Václav Milík, skoro 25letý jezdec, se jevil jako talent už jako kluk na motocyklech 125 ccm. Že měl Václav k ploché dráze velmi blízko, ukazují i úspěchy jeho otce Václava Milíka st., který byl ve své době také úspěšným jezdcem. Jeho domovským stadionem je svítkovský ovál v Pardubicích. Momentálně Václav účinkuje v AMK Zlatá přilba Pardubice. Jeho hlavním mechanikem je Robert Ruszkiewicz. Milík slavil v roce 2017 jeden úspěch za druhým. Mezi ten nejcennější se řadí třetí místo na ME jednotlivců, třetí místo v pražském závodě SGP nebo vítězství tradičního závodu Zlatá přilba města Pardubic.

Eduard Krčmář – 26. 3. 1996
Mechanik: Eduard Krčmář st.
Trenér: Tomáš Topinka
úspěchy 2017:
1. místo na Zlaté stuze města Pardubic
3. místo na ME juniorských družstev (SMF)
3. místo na MS juniorských družstev (SMF)
8. místo na ME dvojic
1. místo na MČR juniorů
9. místo v MS družstev na ploché dráze (SWC)

kluby: AK Slaný, GTM Start Gniezno

Eduard Krčmář, juniorský jezdec, který své 22. narozeniny oslaví tento rok v březnu, začal svou sportovní kariéru ve Slaném. AK Slaný má v tomto jezdci velkou oporu i dnes a to především v extralize družstev. I v jednotlivcích slaví jeden úspěch za druhým. Za zmínku stojí 1. místo na Zlaté stuze města Pardubic, třetí místo na MS juniorských družstev v semifinále či 1. místo v MČR juniorů. Ač se nejedná o stupně vítězů, rozhodně skvělým úspěchem je 11. umístění na mistrovství světa juniorů. Všechny tyto závody absolvoval spolu s ním i Eduard Krčmář st., nejen jako otec, ale také jako mechanik.

Arkusz klauzuli HTML gromadzi najczęstsze narzędzia dla edytorów stron WWW na jednej stronie. Zrób zakładkę i użyj go za każdym razem, gdy tworzysz kod znaczników HTML.

Kontakt oddělení:

OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA
Oddělení moto
Stadion Markéta
U Vojtěšky 11
162 01 Praha 6 – Břevnov
Tel.: 974 836 506
Fax.: 220 510 134
E-mail: pavel.ondrasik@csmv.cz

v_milik

Václav Milík

Josef_Franc

Josef Franc

Olymp CSMV

Eduard Krčmář