Moto

Plochá dráha je v OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra zařazena v oddělení moto se sídlem v Praze 6 – Břevnově na plochodrážním stadionu Markéta, kde mají sportovci potřebné zázemí pro přípravu. Vedoucím oddělení moto je Pavel Ondrašík, jezdci jsou pod vedením trenérů Tomáše Topinky a Zdeňka Schneiderwinda. K současným největším seniorským oporám patří Josef Franc, Václav Milík či Eduard Krčmář. Všichni tři jezdci jsou pravidelnými účastníky české extraligy, Josef Franc je navíc několikanásobný medailista z dlouhodrážních a travnatých oválů. Výkonnostně jsou na tom velmi dobře i mladší jezdci Jan Kvěch, Petr Chlupáč a Daniel Klíma.

Oddělení současně věnuje velkou podporu výchově mladých talentovaných jezdců, a to pod vedením trenéra Zdeňka Schneiderwinda, který se nižším kubaturám (zejména 125 ccm) intenzivně věnuje. Z této přípravy vzešli např. Adam Bednář, Jaroslav Vaníček nebo Vojtěch Šachl, kteří tak mohou pokračovat v další budoucnosti české ploché dráhy.

Oddělení moto se také podílí na spolupořádání jednoho ze závodů seriálu mistrovství světa na ploché dráze „Czech Republic FIM Speedway Grand Prix“ a tradičního mezinárodního závodu Memoriálu Luboše Tomíčka. Oba závody jsou prestižními plochodrážními akcemi, na kterých se čeští jezdci dostávají do přímého kontaktu se zahraniční elitou a získávají tak cenné zkušenosti, které jim pomáhají k vyššímu progresu do dalších závodů. V roce 2017 skončil Václav Milík na pražské Grand Prix třetí, čímž dokázal, že jsou čeští jezdci schopni bojovat se zahraniční konkurencí.

Kontakt oddělení

OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
Oddělení moto
Stadion Markéta
U Vojtěšky 11
162 01 Praha 6 – Břevnov

vedoucí oddělení: Pavel Ondrašík
tel.: 974 836 506
Fax.: 220 510 134
E-mail: pavel.ondrasik@mvcr.cz

Seznam sportovců zařazených do resortního sportovního centra OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra – oddělení Moto