Plavání

Oddělení plaveckých sportů má v OLYMP Centru sportu Ministerstva hlavní sídlo v Brně. Právě tam může svým svěřencům poskytovat špičkové tréninkové podmínky, a to nejen pro bazénové plavání, ale i dálkové. Oddělení dále zabezpečuje sportovní zázemí pro synchronizované plavání (artistic swimming) a i skokanům. Brněnská infrastruktura nabízí závodníkům podmínky pro přípravu s možností kombinace tréninku v 50 a 25metrovém bazénu. Samozřejmostí je posilovna s kondičním trenérem, regenerace společně s fyzioterapií, péče včetně psychologa a poradce pro správnou výživu a další nezbytné atributy pro komplexní sportovní přípravu.

 

K výrazným sportovním osobnostem tohoto oddělení patřila řada našich olympioniků a reprezentantů, jako například Daniel Málek, Josef Horký, Martin Škacha, Jan Víťazka, Hana Černá, Rostislav Vítek, Yvetta Hlaváčová, Květoslav Svoboda, Jana Pechanová, Silvie Rybářová, Soňa Bernardová, Martin Verner. V současnosti například Daniel Gracík či Matěj Kozubek a mnoho dalších. Oddělení plavání je také spolupořadatelem plaveckých závodů Grand Prix Brna.

Kontakt oddělení

OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
Oddělení plavání
Sportovní 4
602 00 Brno

vedoucí oddělení: Mgr. Radek Vostrejž

tel.: 974 620 401
E-mail: radek.vostrejz@mvcr.cz

Seznam sportovců zařazených do resortního sportovního centra OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra – oddělení plavání