Plavání

Odvětví plaveckých sportů  v resortním sportovním OLYMP Centru sportu Ministerstva má hlavní sídlo v Brně. Oddělení plavání poskytuje špičkové tréninkové podmínky nejen pro bazénové plavce, ale i dálkové plavce. Zabezpečuje  sportovní  podmínky pro  synchronizované plavání /artistic swimming/ a i skokanům. Brněnské oddělení nabízí závodníkům podmínky pro přípravu s možností kombinace tréninku v 50- a 25metrovém bazénu,  posilovnu s kondičním trenérem, regeneraci  a fyzioterapii, péči včetně psychologa a poradce pro správnou výživu a další nezbytné možnosti pro sportovní přípravu.

K výrazným  sportovním osobnostem tohoto oddělení patřila řada našich olympioniků  a reprezentantů  například Daniel Málek, Josef Horký, Martin Škacha, Jan Víťazka, Hana Černá, Rostislav Vítek, Yvetta Hlaváčová, Květoslav Svoboda, Jana Pechanová, Silvie Rybářová, Soňa Bernardová, Martin Verner. V současnosti například Alžběta Dufková, Petr Bartůněk. Oddělení plavání je i spolupořadatelem plaveckých závodů Grand Prix Brna.

Kontakt oddělení

OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
Oddělení plavání
Sportovní 4
602 00 Brno

vedoucí oddělení: Mgr. Radek Vostrejž

tel.: 974 620 401
E-mail: radek.vostrejz@mvcr.cz

Seznam sportovců zařazených do resortního sportovního centra OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra – oddělení plavání