Různé sporty letní

Oddělení různých sportů letních vzniklo v roce 1993 s úkolem připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, které nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra.

 

Mezi takové sporty patří například gymnastika či sportovní lezení i s největší tuzemskou hvězdou tohoto nově i olympijského sportu Adamem Ondrou. Sportovní gymnastika je zařazena ve struktuře OLYMP CS MV od roku 1997 a další gymnastické odvětví – skoky na trampolíně poté od roku 1998. Mezi úspěšné sportovce patřili sportovní gymnasté Jana Komrsková, Jiří Fiřt a skokani na trampolíně Lenka Honzáková, Petra Vachníková, Petr Dufek.

 

Jachting se přidal od roku 1995. Mezi úspěšné sportovce, kteří byli v minulosti zařazeni v tomto oddělení, patří např. Lenka Šmídová, Michal Hrubý, Patrik Hrdina (windsurfing) a další.

 

Následoval triatlon, který se též uchýlil pod křídla tohoto oddělení. Mezi úspěšné sportovce na významných mezinárodních soutěžích v triatlonu patřila například Renata Berková, Lenka Radová, Lucie Zelenková a další.

 

V roce 1997 pak přibylo veslování. Mezi úspěšné veslaře patřili Michal Cigler, Tomáš Karas, Markéta Vochosková a další.

 

Všechny tyto sporty mají v oddělení své nezastupitelné místo a díky infrastruktuře tréninkových podmínek OLYMP CS MV mají sportovci ideální podmínky pro přípravu

Kontakt oddělení

OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
Oddělení různé sporty letní
Za Císařským mlýnem 1063/5
170 06 Praha 7

vedoucí oddělení: Bc. Václav Maleček
tel.: 974 846 273
Fax: 974 846 203
E-mail: vaclav.malecek@mvcr.cz

Seznam sportovců zařazených do resortního sportovního centra OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra – oddělení různých letních sportů