Různé sporty letní

Badminton je ve struktuře OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra zařazen v oddělení různé sporty letní se sídlem v Praze – Stromovce. Oddělení vzniklo v roce 1993 s úkolem připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, které nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra. Badminton je zařazen od roku 2005. V čele stál dlouhé roky nejlepším badmintonista České republiky Petr Koukal.

Gymnastika je ve struktuře OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra zařazena v oddělení různé sporty letní se sídlem v Praze – Stromovce. Oddělení vzniklo v roce 1993 s úkolem připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, jež nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra. Sportovní gymnastika je zařazena od roku 1997 a další gymnastické odvětví – skoky na trampolíně od roku 1998. Mezi úspěšné sportovce patřili sportovní gymnasté Jana Komrsková, Jiří Fiřt a skokani na trampolíně Lenka Honzáková, Petra Vachníková, Petr Dufek.

Jachting je ve struktuře OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra zařazen v oddělení různé sporty letní se sídlem v Praze – Stromovce. Oddělení vzniklo v roce 1993 s úkolem připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, které nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra. Jachting je zařazen od roku 1995. Mezi úspěšné sportovce, kteří byli v minulosti zařazeni v tomto oddělení, patří např. Lenka Šmídová, Michal Hrubý, Patrik Hrdina (windsurfing) a další.

Mezi úspěšné sportovce na významných mezinárodních soutěžích v triatlonu patřila například Renata Berková, Lenka Radová, Lucie Zelenková a další. V současnosti reprezentují ČR i resort MV Vendula Frintová, Přemysl Švarc, Jan Čelůstka, Lukáš Kočař a Petra Kuříková.

Veslování je ve struktuře OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra zařazeno v oddělení různé sporty letní se sídlem v Praze – Stromovce. Oddělení vzniklo v roce 1993 s úkolem připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, které nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra. Veslování je zařazeno od roku 1997. Mezi úspěšné veslaře patřili Michal Cigler, Tomáš Karas, Markéta Vochosková a další.

Kontakt oddělení

OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
Oddělení různé sporty letní
Za Císařským mlýnem 1063/5
170 06 Praha 7

vedoucí oddělení: Bc. Václav Maleček
tel.: 974 836 273
Fax: 974 836 203
E-mail: vaclav.malecek@mvcr.cz

Seznam sportovců zařazených do resortního sportovního centra OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra – oddělení různých letních sportů