Různé sporty zimní

Lyžování je ve struktuře OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra zařazeno do oddělení různé sporty zimní se sídlem v Praze – Stromovce. Vedoucí oddělení je Ilona Zemanová. Úkolem oddělení je připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, jež nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra.

Lyžování je v současnosti zastoupeno následujícími disciplínami:

skoky na lyžích – krátce byly zařazeny  již v roce 1999 a podruhé v roce 2009; v prvním období zde byl zařazen sportovec Jakub Janda a trenér Jiří Raška

sjezdové lyžování – do oddělení patří od roku 2001, zařazenými sportovci byli např. Petr Záhrobský, Martin Vráblík a Eva Kurfürstová

běžecké  lyžování – do roku 2009 patřilo společně s biatlonem do oddělení zimních sportů, mezi úspěšné běžce na lyžích náleželi Lukáš Bauer, Martin Koukal, Helena Erbenová a Ivana Janečková.

Boby jsou ve struktuře OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra zařazeny v oddělení různé sporty zimní se sídlem v Praze – Stromovce. Vedoucí oddělení různé sporty zimní je Mgr. Jiří Drbohlav. Oddělení vzniklo v roce 1993 s cílem připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, které nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra. Boby jsou zařazeny od roku 1993. Mezi úspěšné reprezentanty v tomto sportovním odvětví patřili např. Jiří Džmura, Pavel Polomský, Jan Kobián, Pavel Puškár, Milan Studnička.

Rychlobruslení je ve struktuře OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra zařazeno v oddělení různé sporty zimní se sídlem v Praze – Stromovce. Vedoucí oddělení různé sporty zimní je Mgr. Jiří Drbohlav. Oddělení vzniklo v roce 1993 s úkolem připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, které nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra.

Rychlobruslení je zastoupeno od roku 2001 rychlobruslením na krátké dráze (short track) a od roku 2010 rychlobruslením na dlouhé dráze (speed skating).

Kontakt oddělení

OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
Oddělení různé sporty zimní
Za Císařským mlýnem 1063/5
170 06 Praha 7

vedoucí oddělení: Ilona Zemanová
tel.: 974 835 422
Fax: 974 836 203
E-mail: ilona.zemanova@mvcr.cz

Seznam sportovců zařazených do resortního sportovního centra OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra – oddělení různých sportů zimních

Naši lyžaři:

Naši rychlobruslaři: