Různé sporty zimní

Oddělení různých sportů zimních vzniklo za účelem připravovat sportovce ke státní sportovní reprezentaci ve sportech, které nejsou kmenově zařazeny v OLYMP Centru sportu Ministerstva vnitra. Vedoucí oddělení je Ilona Zemanová.

 

Aktuálně toho oddělení obsahuje tyto sporty:

Sjezdové lyžování – do oddělení Různých sportů zimních patří od roku 2001, zařazenými sportovci byli např. Petr Záhrobský, Martin Vráblík a Eva Kurfürstová.

 

Skoky na lyžích – byly pod záštitou RSZ již od roku 1999 a podruhé v roce 2009; v prvním období zde byl zařazen například Jakub Janda a trenér Jiří Raška.

 

Běžecké lyžování – v roce 2009 došlo k oddělení běžeckého lyžování a biatlonu, který má na OLYMP CS MV nyní vlastní oddělení, a běžecké lyžování se přidalo pod správu RSZ. Mezi úspěšné běžce na lyžích náleželi Lukáš Bauer, Martin Koukal, Helena Erbenová a Ivana Janečková.

 

Boby – zařazeny do RSZ od roku 1993. Mezi úspěšné reprezentanty v tomto sportovním odvětví patřili např. Jiří Džmura, Pavel Polomský, Jan Kobián, Pavel Puškár, Milan Studnička.

 

Rychlobruslení – zastoupeno od roku 2001 rychlobruslením na krátké dráze (short track) a od roku 2010 i rychlobruslením na dlouhé dráze (speed skating).

Kontakt oddělení

OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra
Oddělení různé sporty zimní
Za Císařským mlýnem 1063/5
170 06 Praha 7

vedoucí oddělení: Ilona Zemanová
tel.: 974 846 231
Fax: 974 846 203
E-mail: ilona.zemanova@mvcr.cz

Seznam sportovců zařazených do resortního sportovního centra OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra – oddělení různých sportů zimních

Naši lyžaři:

Naši rychlobruslaři: