Sportovní svět bohužel náhle opustil Jiří Pliska. Za celý OLYMP CS MV vyjadřujeme hlubokou soustrast celé jeho rodině a všem, kteří Jirku znali

“Prosím posaďte se. Máme pro vás velice smutnou zprávu. V neděli 2. července ve věku 42 let v horách tragicky zahynul Jiří Pliska. Neštěstí se stalo v USA ve státě Wyoming v pohoří Wind River Range na skále Wolfs head 3.707 m n.m. při slaňování. Plizíček byl naší rodinou, týmovým kapitánem, kamarádem, trenérem, vzorem i mentorem, který nikdy nikoho nenechal na holičkách. Prosíme všechny o minuty ticha při krásných vzpomínkách s pohledem k nebi. Dále prosíme o respektování soukromí jeho nejbližších. Tato nečekaná událost nás všechny bolestivě zasáhla.

Jiří Pliska žil v Jablonci nad Nisou a ve volném čase se věnoval všem sportovním aktivitám, zejména pak dobrodružným výpravám, horolezectví ve všech podobách (např. v roce 2013 získal cenu Výstup roku ČHS za výstup západní stěnou na Uzum Brakk 6.422 m n.m. v Pákistánu s Ondrou Mandulou), byl zakládajícím členem HO Skol. Jeho druhou velkou vášní bylo běžecké lyžování, kde se věnoval dálkovým běhům a ve Ski Classics patřil v posledních letech mezi nejlepší české laufaře (13. Tartu marathon, 17. Vasaloppet, 19. Jizerská 50, 19. Marcialonga). Jeho osobnost necharakterizovaly jen sportovní výsledky, ale hlavně to, jaký byl. Plizi byl přírodní tvrďák, který se nebál zastat slabších a jen tak si z ničeho nedělal hlavu, překážky zásadně zdolával s rozeběhem a nikdy je nepodlézal, každý si při vzpomínce v -15°C bez rukavic vybaví jeho oblíbenou hlášku: “To musí přemrznout!” Zároveň to byl čestný chlap, který miloval svoji partnerku, a dokázal být oporou pro své nejbližší. Jirka zahynul tam, kde mu bylo nejlépe při své oblíbené činnosti. V našich srdcích i myšlenkách zůstane navždycky a bude nám sakra chybět každý den.”

Příspěvek na sociálních sítích, kterému jde jen s těží uvěřit. Odpočívej ve sportovním nebi, kamaráde.