Sto dní do startu her se odpočítává. Olympionici se už těší na korejské oblečení

Sto dní do startu her se odpočítává. Olympionici se už těší na korejské oblečení

Míň než sto dní zbývá do startu zimní olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu. Necelé tři měsíce před ním, 20. listopadu, spatří oficiálně světlo světa nová kolekce oblečení pro české olympioniky, mezi nimiž bude, jak věříme, i řada reprezentantů OLYMP CS MV.

Na vývoji se intenzivně podíleli elitní čeští sportovci. Již popáté oblečení navrhla a vyrobila česká firma Alpine Pro, která se stala partnerem Českého olympijského týmu i pro další olympijské období až do roku 2020.

Kolekci spoluvytvářeli olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor, dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus a pětinásobný mistr světa ve skifu Ondřej Synek. Připomínkovala ji i řada dalších sportovců.

„Každý z nás měl na starosti určitou oblast, věnovali jsme se především materiálům a jejich funkčnosti,” říká Martin Doktor. „Mluvili jsme se sportovci z různých disciplín a zajímali se o jejich potřeby. Je jasné, že hokejisté a třeba alpští lyžaři mají jiné požadavky. Snažili jsme se uplatnit naše zkušenosti z naší aktivní sportovní kariéry a zakomponovat je do kolekce, aby olympionici dostali to nejlepší,” upřesňuje Tomáš Kraus.

Čeští sportovci si kolekci prohlédli už před prázdninami na setkání Top teamu v Karlových Varech a mohli jednotlivé artikly komentovat. „Olympionici jsou pro nás vždy na prvním místě. Většinu z jejich připomínek jsme promítli do finálního produktu. O úspěchu ve sportu často rozhodují detaily. Může to být i zip na lyžařských kalhotách nebo materiál funkčního prádla,” dodává Martin Doktor.

Ondřej Synek měl na starosti spodní prádlo a trička, zejména jejich funkčnost. „Testoval jsem to zodpovědně, aby to nekousalo, aby se to neničilo praním, aby to bylo pohodlné a teplé. Každý materiál, který jsem chtěl pustit do kolekce, jsem několik týdnů testoval, pral a sušil,“ povídal. Věří, že oblečení poslouží svému účelu. „Že oblečení bude sloužit i po olympiádě a nebude to jen na jedno použití. Kladl jsem důraz na to, aby to něco vydrželo,“ doplnil veslař.

Kateřina Neumannová řešila střední vrstvu oblečení a čepice. „Kvalita materiálu bude nejvyšší, doufám, že se celá kolekce bude líbit hlavně jako celek. K tomu, aby byla nejvydařenější a nejlepší v historii, je už jen krůček,“ hodnotí.

„Do vývoje kolekce se zapojilo více profesionálních sportovců než kdy jindy. Příprava každého jednotlivého kusu prošla jejich důsledným připomínkováním, a tak je nyní připraven ten nejšpičkovější materiál i design, který si mohou olympionici dopřát. Navrhování olympijských kolekcí se pro nás stalo srdcovou záležitostí.  Jsem velmi hrdý, že já s celým naším týmem se můžeme na této velkolepé události podílet,” uvedl Václav Hrbek, generální ředitel Alpine Pro. Jeho firma spočetla, že od roku 2010 vyrobila už 498 tisíc olympijských artiklů.