Střelkyně Olympu přivezly z akademického mistrovství světa pět medailí

V termínu 14. – 18. 3. 2018 proběhl v Malajsii, v Kuala Lumpur, Akademický světový šampionát ve sportovní střelbě. Olymp CS měl na této akci silné zastoupení v podobě kompletního družstva žen – Gabriela Vognarová, Nikola Foistová, Lucie Brázdová a Lucie Dudová.

Děvčata získala úctyhodnou sbírku medailí – dvě zlaté a jednu stříbrnou individuálně, stříbrnou a bronzovou v soutěži družstev.

Soutěž byla pro evropské závodníky velmi těžká rozdílným klimatem, které zde panovalo – vysoké teploty a vysoká vlhkost vzduchu, ve které byl někdy problém pouze dýchat. Časový posun zde byl oproti našemu časovému pásmu sedm hodin. Také organizátoři se chvílemi potýkali se spoustou problémů, ale vše nakonec dokázali zvládnout.

Především je nutné vyzdvihnout výkony Gabriely Vognarové, která dokázala v obou svých startech získat dvě individuální zlaté medaile, ve vzduchové pušce a den poté i ve sportovní malorážce. Díky tomu se stala nejúspěšnějším sportovcem tohoto mistrovství. Nikola Foistová získala ve sportovní malorážce na 3×20 ran také individuální stříbrnou medaili, pozornost na sebe upoutala především skvělým výkonem v základní kvalifikaci, kterou s přehledem vyhrála. Dále se děvčata mezi sebou podělila o medaile ze soutěže družstev, v soutěži ze vzduchové pušky získalo družstvo ve složení Gabriela Vognarová, Nikola Foistová a Lucie Brázdová bronzovou medaili, v soutěži sportovní malorážky na 3×20 ran získalo družstvo ve složení Gabriela Vognarová, Nikola Foistová a Lucie Dudová stříbrnou medaili.

V soutěži sportovní malorážky na 3×20 ran se Česká reprezentace ukázala v pěkném světle. Celkově měla Česká republika ve finále, kam postupuje osm nejlepších z kvalifikace, tři děvčata, z toho dvě skončila na prvním a druhém místě. Pěkným výkonem v základní kvalifikaci tohoto závodu se do finále prostřílela Lucie Brázdová, která se nakonec individuálně umístila na krásném čtvrtém místě.