Také jachtaři testovali olympijské podmínky v Japonsku

Také jachtaři testovali olympijské podmínky v Japonsku

Ondřej Teplý sice olympiádu vyjetou nemá, připravuje se však na ní stejně vážně, jako by měl. Tolik po ní touží, nevzdává se a dělá pro to všechno. V Enošimě v Japonsku se jel od 17. do 23. srpna Ready Steady Tokyo Olympic Test Event. Na této předolympijské regatě se představil ve třídě Finn. O týden později tam jel světový pohár.

 

Za olympijskými generálkami do země vycházejícího slunce míří mnoho sportovců z různých odvětví, jachtaři nemohli chybět. V prvním testovacím závodě se Ondrovi dařilo střídavě, ale stále se zlepšoval, a nakonec vyhrál poslední z deseti rozjížděk základní části. Vyhrál Zsombor Berecz z Maďarska.

Od 25. srpna do 1. září se v Enošimě, místě, kde se za rok pojede olympijská regata, konal také závod světového poháru. Český jachting v něm měl opět jen jediného zástupce. Celý závod provázel silný vítr přes 20 uzlů (10 m/s), až v samém závěru vítr ustal, a tak byla zrušena medailová rozjížďka. Zlato si tak zajistil Nicholas Heiner z Nizozemska. Ondřej Teplý skončil na 13. místě.

„Závod byl strašně náročný, ke konci už jsem byl hodně unavený, přesto se mi v závěru podařilo vyhrát jednu rozjížďku,“ popisoval Ondra svou japonskou misi. „Do silného větru jsme nově zvolili plachtu značky North Sails, kterou nemám ještě vyzkoušenou, takže byl pro mě závod dobrým testem. Až dosud jsem jezdil na plachtách WB, které stále používám ve slabém větru do 15 uzlů. Hlavním cílem mé účasti v obou japonských závodech bylo získat co nejvíc informací o revíru, kde se pojede příští rok olympijská regata. A to se myslím podařilo,“ zhodnotil.

Nyní ho čeká spousta tréninku a testování, v prosinci mistrovství světa v australském Melbourne a v dubnu pak světový pohár v Janově, který nabízí poslední možnost, jak se kvalifikovat na olympiádu.

.