Tekla krev a zářilo mládí. Stadion fotbalistů Schalke 04 prověřil české biatlonisty v rámci World Tour Challenge

Tekla krev a zářilo mládí. Stadion fotbalistů Schalke 04 prověřil české biatlonisty v rámci World Tour Challenge

Dvakrát překazila biatlonovou exhibici World Team Challenge pandemie koronaviru. Nyní už to ale konečně klaplo a tuto velkolepou sportovní akci hostil německý Gelsenkirchen, přesněji řečeno místní fotbalový stadion, který běžně slouží jako svatostánek hráčům Schalke 04 v nejvyšší německé fotbalové lize. Netradiční sportovní zážitek si z tribun nenechalo ujít přes 30 tisíc diváků.  

Foto: veltins-arena.de

Fantasticky se před dunící fanouškovskou kulisou prezentovali v závodě talentů Olympáci Tereza Voborníková s Jonášem Marečkem. Z Německa vezou skvělé druhé místo!

Foto: Český biatlon

„Užívala jsem si každou položku a každý metr závodu. Atmosféra byla super. Ze čtyř položek jsem minula jen jednou, z toho mám velkou radost.“ Rozplývala se Voborníková, pro kterou šlo o poslední závod mezi juniorkami.

Na počínání u našich západních sousedů bude jistě vzpomínat i Michal Krčmář. Tomu se společně v tandemu s Markétou Davidovou dlouho dařilo živit medailové naděje, v druhém poločase ale přišla krizová střelba a český pár se s deseti chybami propadl na 7. místo. Krom výsledného pořadí si ale veze Krčmář, přezdívaný Bimbo, na památku i šrám na hlavě. V průběhu závodu dokonce skončil v péči místních zdravotníků.

Foto: Český biatlon

„Když jsem si po první ležce házel flintu na záda, tak jsem si laufem trošku rozrazil hlavu. Tekla mi krev, takže jsme ji jenom zastavili. Nebylo to nic velkého.“ Uklidňuje situaci 31letý reprezentant.

Na unikátní zážitek ale nakonec i přes všechny patálie čeští biatlonisté pějí jen chválu. „Je to úplně jiný závod, v takhle uzavřeném prostoru před tolika diváky. Byli hodně slyšet,“ ocenila kulisu Davidová. „Já jsem rád, že se exhibice po dvou letech vrátila na Schalke, protože tady to má tu správnou atmosféru. Lidi byli skvělí! I mezi sportovci je při tomto závodění fajn uvolněná atmosféra. Užil si to každý z nás,“ dodal Krčmář.