Tenista Forejtek má juniorský titul v deblu z Austrálie, opět skvělá biatlonistka Davidová aneb VÝSLEDKY OLYMP CS MV v týdnu 21.-27. 1.

Další výtečné výsledky zaznamenaly naši sportovci po celém světě. Jonáš Forejtek spolu s Daliborem Svrčinou vyhráli Grnad Slam v Austrálii, to se českým tenistům povedlo naposledy v roce 1985 na French Open zásluhou Petra Kordy a Cyrila Suka (z žen 2015 Markéta Vondroušová s Miriam Kolodziejovou v Austrálii). “Řekli jsme si, že to tady v Austrálii spolu spíš jen zkusíme, protože minulý rok se nám moc nedařilo,“ řekl Forejtek. „Ale dost jsme se od loňska zlepšili, sehráli jsme se a tady na Australian Open už to bylo hodně slušné. Dobře jsme se doplňovali, chodili rychle na síť a tím jsme turnaj vyhráli.“ Markéta Davidová navázala na úžasný triumf v Anterselvě a v biatlonovém závodě s hromadným startem, mimochodem prvním dospělým v její kariéře, dojela na druhém místě! Biatlonoví dorostenci vezou dvě medaile z mistrovství světa na Slovensku zásluhou Jakuba Kociana a Terezy Voborníkové. Z atletů potěšil Filip Sasínek, který si v Erfurtu časem 3:42,33 splnil limit na halovou Evropu na 1 500 metrů. A také poprvé v sezoně bodovala ve světovém poháru na severu běžkyně na lyžích Petra Nováková.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 21.  – 27. 1. 2019 (4. týden)

ATLETIKA

26. – 27. 1. Mezistátní utkání Anglie/Cardiff

Sedmiboj:   4. místo Doležal 5739 b., 7. místo Lukáš 5509 b.

26. 1. Halový mítink, Vídeň

400 m: 6. místo Desenský 47,79

60 m finále B: 1. místo Krsek 6,86

800 m: 4. místo Mezuliániková 2:04,36

26. -27. 1. MU Německo/Erfurt

1500 m: 2. místo Sasínek 3:42,33 (splnil limit na HME)

dálka: 2. místo Juška 766

26. -27. 1. MU Norsko/Ulsteinvik

3000 m: 3. místo Mäki 9:20,60

 

STŘELBA KULE

18. – 22. 1. Meyton Cup, Rakousko/Innsbruck

18. 1. junioři: VzPu: 6. místo Brabcová K. 623,7

VzPu: 4. místo Přívratský 620,4

VzPi: 3. místo Schejbal 565, 7. místo Sochor 563

20. 1. junioři: VzPu: 9. místo Brabcová K. 621

VzPu: 4. místo Přívratský 622,1

VzPi: 4. místo Schejbal 571, 9. místo Sochor 561

21. 1. ženy:  VzPu: 3. místo Brabcová A. 630,6, 19. místo Brázdová 624,7, 25. místo Vognarová 621,5

VzPi: 3. místo Bezděčná 570

22. 1. ženy: VzPu: 6. místo Brabcová A. 631,6, 12. místo Brázdová 626,4, 14. místo Vognarová 625,9

VzPi: 1. místo Bezděčná 559

 

TENIS

23. 1. ITF 4, ČLTK

Krumich – finále ve dvouhře

Donald – 2. kolo dvouhra

Siniakov – 1. kolo dvouhra, finále ve čtyřhře

Kubík – 1. kolo dvouhra, čtvrtfinále ve čtyřhře

Kněžková – semifinále ve dvouhře, semifinále čtyřhra

23. 1. Francie/Tarbes

Havlíčková – 2. kolo dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

21. 1. 60k, Francie/Andrézieux-Bouthéon

Zarycká – 1. kolo dvouhra

23. 1. 15k, Tunis/Monastir

Beránková – čtvrtfinále dvouhra

23. 1. 25k, Německo/Nussloch

Macháč –  čtvrtfinále dvouhra, semifinále čtyřhra

Australian Open juniorka

Lehečka – čtvrtfinále dvouhra, 1. kolo čtyřhra

Forejtek – vítězství čtyřhra, 3. kolo dvouhra

23. 1. Tennis Europe 1 do 14 let, Francie/Tarbes

Fruhvirtová – vítězství dvouhra a čtyřhra

 

STOLNÍ TENIS

25. 1. Liga mistryň, čtvrtfinále, úvodní duel

SKST Hodonín – TTC Berlín 3:1
Vacenovská – Šan Siao-na 3:1 (8, 5, -3, 5)

 

VOLEJBAL

26. 1. Extraliga žen

Olymp – VK Brno 1:3 (-19,25,-25-23). Olymp je v tabulce čtvrtý, 11 bodů za třetím Prostějovem.

 

BIATLON

24. – 27. 1. SP, Itálie, Anterselva

24. 1. sprint 7,5 km: 1. Davidová, 41. Vítková, 45. Charvátová, 49. Puskarčíková, 89. Jislová

25. 1. sprint 10 km: 13. Krčmář, 23. Krupčík, 32. Moravec, 79. Václavík

26. 1. stíhací závod 12,5 km: 12. Krčmář, 18. Krupčík, DNS Moravec

stíhací závod 10 km: 14. Davidová, 37. Charvátová, 42. Vítková, 44. Puskarčíková

27. 1. závod s hromadným startem 12,5 km: 2. Davidová

závod s hromadným startem 15 km: 23. Krčmář, 25. Moravec

24. – 27. 1. IBU Cup, Švýcarsko/Lenzerheide

24. 1. sprint 7,5 km: 8. Horká, 34. Tkadlecová, 53. Svobodová

sprint 10 km:  14. Šlesingr, 19. Žemlička

26. 1. stíhací závod 10 km: 15. Horká, 37. Tkadlecová, DSQ Svobodová

stíhací závod 12,5 km: DNS Šlesingr, DNS Žemlička

27. 1. singl mix štafeta: 12.místo ČR (podíl Svobodová)

mix štafeta: 4. místo ČR (Šlesingr, Žemlička, Horká, Tkadlecová)

27. 1. – 2. 2. MSJ, Slovensko/Osrblie

27. 1. dorostenci vytrvalostní závod 12,5 km: 3. Kocián, 17. Mikyska

dorostenky vytrvalostní závod 10 km: 2. Voborníková

 

Různé sporty ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

25. 1. EP, Švýcarsko/Melchsee Frutt

18. místo Capová, 22. Dubovská

 

Různé sporty ZIMNÍ – BOBY

26. – 27. 1. SP Švýcarsko/St. Moritz

dvojbob: 10. místo ČR- Dvořák, Suchý (po 6ti závodech 3. místo)

čtyřbob: diskvalifikace – Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek (celkově po 6ti závodech 8. místo)

 

Různé sporty ZIMNÍ – BĚH NA LYŽÍCH

26. – 27. 1. SP Švédsko/Ulricehamm

10 km volně: 24. Nováková, 35. Razýmová, celkově SP: 48. Razýmová 73 bodů, 91. Nováková 7.

štafeta 4×5 km: 10. místo ČR, podíl Razýmová, Nováková

 

Různé sporty ZIMNÍ – SKELETON

24.-25.1. ICC, USA/Lake Placid

2×3. místo Fernstädtová (celkově vyhrála seriál ICC)

 

sestavila: Marie Poláková

foto: Petr Slavík, archiv