Tenista Siniakov vyhrál Pardubickou juniorku aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 9.-15. 8.

blank

Tenista Siniakov vyhrál Pardubickou juniorku aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 9.-15. 8.

Kodeš, Šmíd, Lendl, Doseděl, Berdych… a teď Siniakov. Do listiny 94 vítězů prestižní Pardubické juniorky se k legendám českého tenisu zařadil i Daniel Siniakov, mladší bratr olympijské vítězky Kateřiny, taktéž donedávna členky Olymp CS MV. I bez olympijské dominance ve sportovním programu byli naši sportovci vidět. Ocenění zaslouží i výkony běžce Marka Chrasciny, cyklistů ze stáje Elkov/Kasper nebo skateboardisty Martina Peka. Přinášíme tradiční týdenní přehled výsledků.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 9. – 15. 8. 2021 (32. týden)

ATLETIKA

14. 8. Mezistátní utkání ČR – Maďarsko – Polsko – Slovensko, dorostenci a dorostenky, Brno

Tyč:  3. místo Viktorie Ondrová 347

14. 8. Mítink Zlín 2021

200 m M:  1. místo Jan Jirka 20,90

400 m M:  2. místo Michal Desenský 46,74, 4. místo Ondřej Holub 48,81

400 m Ž: 1. místo Tereza Jonášová 55,08

Hod oštěpem M: 1. místo Martin Konečný 68,47

14. 8. International Josko Laufmeeting 2021, Andorf/Rakousko

1000 m: 1. místo Diana Mezuliáníková 2:35,84

15. 8. Memoriał Wiesława Maniaka Szczecin/Polsko

800 m Ž: 6. místo Kristiina Mäki 2:02,57

800 m M: 7. místo Filip Sasínek 1:46,70

15, 8. 2021 Mistrovství ČR + Světový pohár v dlouhém horském běhu, Janské Lázně (22,05 km)

3. místo Marek Chrascina (vítěz M ČR) 1:33,35 (splněn limit na MS v dlouhém horském maratonu) / MS zrušeno z důvodu covidu

blank

 

CYKLISTIKA

15. 8. Memorial Henryka Łasaka SP UCI kat. 1.2, Polsko

vítěz Michael Kukrle, 3. Adam Ťoupalik, 8. Matěj Zahálka

blank

 

MOTORISMUS/Plochá dráha

11. 8. Mistrovství ČR juniorů, Pardubice

vítěz Jan Macek (AK Markéta) (3,3,3,3,3) 15, 2. Petr Chlupáč (AK Markéta) (2,2,3,3,3) 13, 3. Jan Kvěch (AK Markéta) (3,3,3,3,R) 12+3, 4. Daniel Klíma (AK Markéta) (3,3,2,2,2) 12+2, 5. Pavel Kuchař (AK Markéta) (2,3,2,2,2) 11,… 7. Daniel Šilhán (ZP Pardubice) (2,2,1,2,3) 10, …10. Adam Bednář (AK Markéta) (250 ccm) (0,1,2,1,2) 6
Pořadí šampionátu po dvou závodech: 1. Macek, 2. Chlupáč, 3. Klíma, 4. Šilhán, 5. Kuchař, 8. Kvěch, 12. Bednář

14. 8. ME družstev do 23 let – semifinále, Pardubice

3. ČR – 20 
13. Daniel Klíma – 3 (1,1,0,0,1), 14. Jan Macek – 3 (0,2,1,0,0), 15. Petr Chlupáč – 5 (1,0,1,2,1), 16. Daniel Šilhán – NS, 20. Jan Kvěch – 9 (1,1,2,3,2) – nepostoupili do finále.

 

PLAVÁNÍ

14. – 15. 8. Evropský pohár v dálkovém plavání, Ohrid/Makedonie

10 km: 9. místo Kozubek

 

STŘELBA BROKY

13. – 15. 8. Český pohár V. KZR, Písek

Trap M: 1. Jan Palacký 113+42, 2. Vladimír Štěpán 121+42

Skeet M: 1. Jan Zámečník 119+55

Skeet J. 2. Martin Včelička 119+47

Skeet Ž: 1. Anna Šindelářová 114+47

 

TENIS

9. 8. ATP Challenger Meerbursh/Německo

Tomáš Macháč – 1. kolo dvouhra

9. 8. ATP Challenger, Praha

Michael Vrbenský – vítězství čtyřhra, 1. kolo dvouhra

Martin Krumich – 1. kolo dvouhra, 1. kolo čtyřhra

9. 8. Pardubická juniorka

Daniel Siniakov – vítězství dvouhra, vítězství čtyřhra

Lucie Havlíčková – 2. kolo dvouhra, finále čtyřhra

Dominika Šálková – semifinále dvouhra, vítězství čtyřhra

Brenda Fruhvirtová – finále dvouhra

Jakub Nicod – 2. kolo dvouhra, semifinále čtyřhra

Tereza Valentová – 2. kolo čtyřhra

Matthew William Donald – semifinále dvouhra, semifinále čtyřhra

9. 8. J5 Finsko/Hako

Petr Brunclík – semifinále dvouhra, vítězství čtyřhra

 

VZPÍRÁNÍ

21. – 22. 8. Akademické Mistrovství ČR

vítěz Petr Stránský v HK do 81 kg výkon 275 kg

vítěz Martin Štreichl v HK do 96 kg výkon 310 kg

vítěz Josef Kolář v HK nad 96 kg výkon 332 kg

2. místo Jiří Gasior v HK nad 96 kg výkon 320 kg

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – SKATEBOARDING

13. – 15. 8. Světový pohár Kyjev/Ukrajina

3. místo Martin Pek, 8. Maxim Habanec, Jan Navrátil se nedostal do finále

blank

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – TRIATLON

13. – 15. 8. Seriál MS Montreal/Kanada

Jednotlivci: 38. místo Jan Volár

Smíšená štafeta: 7. místo ČR, podíl Jan Volár

 

RŮZNÉ SPORTY LETNÍ – VESLOVÁNÍ

Nominační závody v Račicích, plánované na 13.-15. 8. neproběhly (MS v Šanghaji bylo zrušeno, takže nebyl důvod je konat…).

 

Sestavila: Marie Poláková

foto: archiv