Třináctiletá tenistka Brenda Fruhvirtová vyhrála druhý turnaj mezi juniorkami aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 26.10.-1.11.

Třináctiletá tenistka Brenda Fruhvirtová vyhrála druhý turnaj mezi juniorkami aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 26.10.-1.11.

Pouze tenistky se z naší velké sportovní rodiny představily na soutěžní scéně v minulém týdnu. A teprve 13letá Brenda Fruhvirtová potvrzuje pověst nevídaného talentu. V Istanbulu hrála svůj teprve třetí turnaj v kategorii juniorek a dosáhla zde druhého triumfu! V cestě za ním neztratila na ITF J3 v Turecku ani set, jen 17 gamů, v semifinále i finále nechala svým soupeřkám, Chorvatce Marcinkové, resp. o tři roky starší Češce Klimovičové dokonce zacvrlikat kanára… Už v únoru ještě jako dvanáctiletá vyhrála ve Francii mistrovství světa do 14 let. V červenci vyřadila na turnaji v Prostějově mnohem zkušenější, taktéž naši bývalou členku, Siniakovou. V září vyhrála svůj první juniorský turnaj v Káhiře – ve věku 13 let, 5 měsíců a 9 dnů jako nejmladší v historii od roku 1995. Na Grand Slamu v Paříži sice vypadla v prvním kole, ale teď o sobě zase dala náležitě vědět. I tento týden pokračuje opět v Istanbulu, držíme palce.

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 26. 10. – 1. 11. 2020 (44. týden)

 

 TENIS

26. – 31. 10. ITF ženy 25k, Turecko/Istanbul

Havlíčková Lucie – 2. kolo dvouhra

Fruhvirtová Linda – 1. kolo dvouhra

26. – 31. 10. ITF 3 juniorky, Turecko/Istanbul

Fruhvirtová Brenda – vítězství dvouhra

 

sestavila: Marie Poláková

foto: twitter BF, Pavel Lebeda/SportPics