To nejlepší nakonec. Zima pomalu končí, ale Češi ještě stihli zaválet!

Jako by si formu schovávali až na poslední zastávku Světového poháru. Biatlonistka Tereza Voborníková si v norském Holmenkollenu dojela pro životní šesté místo, jen 3,4 sekundy od Francouzky Julie Simonové, která si následně zajistila triumf v celkovém pořadí! Ve dvaadvaceti letech si tak poprvé okusila, jaké to je stát na rozšířeném pódiu se seniorskou elitou. Potřetí v řadě také dojel v TOP 10 i Michal Krčmář, když korunoval stíhací závod nejlepším výsledkem v sezoně v této disciplíně – 9. místem. Dokonce druhý nejlepší kariérní výsledek přidala v Andoře Martina Dubovská. Slalom prosvištěla na celkovém sedmém místě!

Po prvním kole mohli někteří fanoušci s českými vlajkami přes ramena pod kopcem v Andorrském knížectví bědovat. Martině Dubovské totiž úvod příliš nevyšel a průběžným osmnáctým místem skoro uzavírala druhou desítku. Následná část slalomu ale přinesla možná trochu nečekaný zvrat. Hned šestice závodnic druhou jízdu nedokončila a jednatřicetiletá třinecká rodačka naopak vystřihla parádní jízdu a celkově tak bere sedmou příčku. Letošní nové maximum a druhý nejlepší výsledek kariéry! Výš se umístila pouze v Levi v roce 2021, když dojela šestá.

zdroj: instagram.com/martinadubovska

Vzduchem létala v norské metropoli také Tereza Voborníková. Ale neděste se, plánovaně! Týmoví parťáci ji přichystali tento zážitek po neuvěřitelném výkonu ve sprintu, ve kterém teprve 22letá dvojnásobná juniorská mistryně světa zajela šesté místo. Nutno podotknout, že první desítku uzavírala také vynikající Markéta Davidová. No a řekněte, mít v závěru sezony v nejlepší desítce dvě česká jména, to je velká paráda!

Devátý a desátý se umístil v Oslu i Michal Krčmář. Jen škoda, že v závodě s hromadným startem nezopakoval fenomenální čtvrté místo ze Švédska. V Norsku z toho byla šestnáctka. I tak se v hodnocení Světového poháru vyhoupl na celkové 13. místo. Davidová končí sezonu na celkovém devátém místě. Gratulujeme!