Tomu se říká trefa do černého! Jiří Přívratský si na Evropských hrách vystřílel druhou individuální medaili

Dva individuální starty, dvě medaile. Neuvěřitelný počin v podání střelce Jirky Přívratského na Evropských hrách v Polsku. A to ho ještě čeká soutěž družstev a mixů. No to by mohla být tedy pěkná sbírka. Už je s přihlédnutím k tomu, že z pušky si v pátek odnesl bronz a z nedělní malorážky stříbro. Takže teď by se tam vyloženě hodilo zlato. Ale pěkně popořádku. Třípolohová malorážka byla pořádně náročnou zkouškou. Jak fyzicky, tak psychicky. Soupeři se vůbec nešetřili, ale Jirka prokázal, že má nervy ze železa a druhá placka je doma.

Šesté místo v kvalifikaci dvaadvacetiletému střelci jen ukázalo, jak náročné budou nadcházející boje. Konkurence byla obrovská. „Byly v ní (v kvalifikaci) enormně vysoké výsledky, klobouk dolů před všemi. Ale já byl na sebe naštvaný za toho stojáka, to snad ani není publikovatelné, co mi běželo hlavou,“ nadnesl záludnost třípolohové disciplíny. Tedy střelby, kde závodníci střídají polohy vestoje, vkleče a vleže. Do finálového rozstřelu se ale probojoval a nejcennější kov nebyl daleko. Tím však nakonec svůj krk ozdobil Maďar Zalán Pekler. „Trochu mě mrzí, že se zlato nepovedlo urvat. Ale mám medaili, rozhodně si nemůžu stěžovat,“ dodal nyní již dvojnásobný medailista z Evropských her Přívratský.

Kromě zarputilého Maďara se musel český reprezentant trochu netradičně vypořádat i s fanoušky. V dobrém slova smyslu samozřejmě! Přece jen střelci, kteří se potřebují na každou ránu maximálně soustředit, příliš bouřící diváky nevyhledávají. „Na kvalifikaci máme klid, kotel bývá až ve finále. Nic s tím neuděláme, tak nezbývá než si zvyknout,“ konstatuje nadějný střelec. Začátek týdne bude pro něj ve znamení odpočinku, pak je ale „game-plan“ jasný – ve středu smíšené dvojice a o den později mužské družstvo. Zatím jede Přívratský jako dobře promazaný stroj!

Má už totiž jisté i místo pro olympiádu v Paříži v roce 2024. I když se ještě bude národní kvalifikací rozhodovat, kdo jej zaplní, Přívratský je samozřejmě horký kandidát. Pro Českou republiku toto místo získal vloni pátým místem ve vzduchovce na mistrovství světa v Káhiře. V třípolohové malorážce navázal na bronz z mistrovství Evropy, který vybojoval před rokem právě na vratislavské střelnici, kde střílel i nyní na EH. Letos už v této disciplíně vyhrál dva závody Světového poháru. Jen tak dál, Jirko!

 

fotografie zdroj: ČOV