Třetí triumf v Běchovicích si běžkyně Vrabcová užila nejmíň

Třetí triumf v Běchovicích si běžkyně Vrabcová užila nejmíň

Třídenní pobyt v areálu Olymp CS MV ve Stromovce včetně účasti na sobotních Prague Sport Games se stal pro Evu Vrabcovou-Nývltovou nejlepší přípravou na tradiční mistrovství republiky v silničním běhu už 121. Běchovice. V cílové rovince na Pražačce slavila svůj třetí triumf, který ji stál víc práce, než by asi čekala.

 

Neběželo se ti zrovna lehce, že, Evo?

Bylo to pro mě hodně těžké, nemám odtrénováno. Po mistrovství světa v Londýně jsem měla volno, pak skoro každý týden závod. Mezi tím se stihnul vždycky jeden rychlejší trénink.

Takže sis tohle vítězství až vytrpěla?

Ale to zase ne, jen tam nebyla taková radost jako jindy. Ale nemám se za co stydět (34:05).

Soupeřky Monika Hloušková, dříve Preibischová, a Adéla Stránská zůstaly daleko za tebou (moderátor České televize je jako obvykle při běžeckých přenosech ani nepoznal a tentokrát se ještě vymlouval na organizační problémy…). Spolupracovala jsi s kluky, blízko tebe doběhl třeba Pavel Kubričan, ten by se vzhledem k postavě do protivětru docela hodil…

Vlastně ani moc ne, dneska jsem na to neměla, cítím se unavená.

Ještě včera sis lehce stěžovala na koleno, nabourané, když ses chytila do ocelové smyčky při rozklusání před půlmaratonem v Ústí. Už nebolelo?

Ne, šlo to, kamarád ibalgin to spravil.

Tvůj osobní rekord 33:27 je pouze devět vteřin za absolutně nejlepším časem Afričanky Wambui, útok na něj jsi tedy odložila?

Ani minule jsem na to netrénovala speciálně, měnit to nebudu, neplánuju to. Uvidíme, jak to vyjde.

Zato teď máš jasno – dva měsíce přípravy na Newyorkský maraton, jak bude vypadat?

Už se na to těším, začnu hned zítra. Kolem devátého října plánujeme odletět na Kanáry. Potřebuju objemy, ty mi teď scházejí. Rychlostí mám docela dost, času je tak akorát, abych to stihla.

S jakým cílem – New York je po mistrovství světa, hodně pozdě, v zimě, na těžších profilech, ženy běží sami bez mužů…

Bude to hlavně obrovský zážitek ukázat se na jednom ze čtyř největších maratonů na světě a tak se na to dívám. Ale chci běžet co nejlíp, to je jasné.