Triatlonistka Frintová byla těsně pod stupni vítězů ve světovém poháru v Číně

Jen těsně nedosáhla na stupně vítězů triatlonistka Vendula Frintová na světovém poháru v Číně. Ještě po těžkém kopcovitém kole měla ztrátu 3:21 na vedoucí závodnice, ael skvělým během se dokázala dotáhnout až na čtvrtou pozici. Zvítězila mistryně Evropy na sprint tratích Julie Derronová ze Švýcarska. Naši sportovci mají za sebou světový šampionát v zápase a na své vrcholné scéně pokračují vzpěrači. Přinášíme tradiční kompletní přehled výsledků.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 16. – 22. 9. 2019 (38. týden)

 

CYKLISTIKA

18. – 22. 9. Okolo Slovenska, SP UCI kat. 2.1.

19. místo Sisr, 32. Bárta, 43. Zahálka, 45. Neuman, 52. Schlegel, 102. Kukrle (po pádu),

Kaňkovský nedokončil

 

MOTORISMUS – Plochá dráha

18. 9. Mezinárodní mistrovství ČR družstev Extraliga, Pardubice

vítězi Pardubice 36 (Milík, Štichauer, Mikel), 2. Slaný 34 (Krčmář),… 3. Markéta 30 (Franc, Chlupáč, Kvěch, Smetana, Holub), 4. Interteam 23 (Klíma)

Konečné pořadí (po 8 závodech): 1. Markéta 22 (257) – (Franc, Chlupáč, Kvěch, Smetana, Holub), 2. Slaný 21 (256) – (Krčmář), 3. Interteam 20 (229) – (Klíma, Hájek), 4. Pardubice 17 (237) – (Milík, Štichauer, Mikel)

22. 9. MS na dlouhé ploché dráze – finále č. 5, Nizozemsko/Roden

3. místo Franc, celkově obsadil 5. místo (konečné pořadí)

22. 9. Mistrovství ČR juniorských družstev – Žarnovica

vítězi – Chlupáč, Klíma

 

STŘELBA BROKY

20. – 22. 9. OH Naděje, Brno

trap muži: 2. místo Borkovec 119+41, 5. Štěpán 117+20, 6. Matějík 114+15, 12. Majer 109

trap junioři: 1 místo Chaloupka 116+43, 3. Palacký 108+30, 4. Wallik 105+26, 5. Hrdlička 105+22

trap ženy: 2. místo Nezvalová 101

trap juniorky: 4. místo Hrdličková 93+21

skeet muži: 2. místo Bednář 116+50, 3. Zámečník 118+40, 4. Herberger 118+32, 5. Kaláb 115+23,

skeet dorostenci: 6. místo Stránský 116+12

skeet ženy: 1. místo Adámková 110, 2. Mančíková 103

 

STŘELBA KULE

13. – 21. 9. Mistrovství Evropy 25 a 50 m, Itálie/Boloňa

ME  50/25 m. Bologna – ITA, 11. – 22.9.2019
Puška Jméno Datum Kategorie Disciplína Výsledek Finále Umístění Poznámka
Přívratský Jiří 14.9. J LM 60 619,9 5.
Brabcová Karolína Jky SM 60 615,3 10. Družstvo podíl – 4. /1847,9 b.
Štefánková Kateřina 611,6 24.
Přívratský Jiří 15.9. J LM 3×40 1163 10.
Štefánková Kateřina Jky SM 3×40 1156 10. Družstvo podíl – 2. /3470 b.
Brabcová Karolína 1147 23.
Přívratský Jiří 16.9. MIX JUN. Ležák 204,4 2. Podíl
Brázdová Lucie 16.9. Ž SM 60 623,8 6. Družstvo podíl – 12. / 1853,4 b.
Brázdová Lucie 17.9. MIX SEN. Ležák 205,2 6. Podíl
Brázdová Lucie 21.9. Ž SM 3×40 1163 36. Družstvo podíl – 15. / 3459 b.
Pistole Jméno Datum Kategorie Disciplína Výsledek Finále Umístění Poznámka
Schejbalová Veronika 14.9. Jky SP 30+30 DSQ Porucha zbraně
Podhráský Martin 20.9. M RP 2×30 578 9. Družstvo podíl – 4. /1728 b.
Strnad Martin 575 12.

20. – 22. 9. Mistrovství ČR 25 a 50 m, Plzeň

MČR Plzeň, 20. – 22.9.2019
Puška Jméno Datum Kategorie Disciplína Výsledek Finále Umístění Poznámka
Přívratský Jiří 20.9. J LM 60 623,7 1.
Přívratský Jiří 21.9. J LM 3×40 1176 454,9 1.
Brabcová Aneta 21.9. Ž SM 3×40 1165 454,9 1. Družstvo – 1. / 3476 b.  Sloučeny kategorie  Ž + Jky
Štefánková Kateřína Jky 1167 450,9 2.
Brabcová Karolína 1144 3.
Bartoníčková Vlasta 1146 5.
Brabcová Aneta 22.9. Ž SM 60 616,9 2.
Brabcová Karolína Jky 620,5 2. Družstvo – 1. / 1851,6 b.
Štefánková Kateřina 619,5 4.
Bartoníčková Vlasta 611,6 14.
Pistole Jméno Datum Kategorie Disciplína Výsledek Finále Umístění Poznámka
Schejbal Pavel 21.9. J SP 30+30 578 1. Družstvo – 2. / 1683 b.
Skoumal Lukáš 563 6.
Sochor Jakub 542 11.

 

TENIS

16. – 23. 9. Cape Town, ITF A do 18 let, JAR

Fruhvirtová Linda – finále dvouhra, čtyřhra

16. 9. Futures 15k, Slovinsko/Zlatibor

Vrbenský – finále dvouhra, čtvrtfinále čtyřhra

 

ÚPOLOVÉ SPORTY – ZÁPAS

14. – 22. 9. Mistrovství světa Kazachstán/Nur-Sultan

Do 97 kg: 8. místo Omarov (37)

Do 77 kg: 17. místo Varga O. (38)

Do 130 kg: 23. místo David (31)

Do 57 kg: 29. místo Hocková (31)

Do 68 kg: 12. místo Hanzlíčková (32)

 

VZPÍRÁNÍ

16. – 28. 9. Mistrovství světa, Thajsko/Pattaya 

Petrov: dvojboj: 26. místo 286 (128+158),  trh: 27. místo 128 trh, nadhoz: 26. místo 158

 

Různé sporty LETNÍ – HOROLEZECTVÍ

21. – 22. 9. ME mládeže – bouldering, Itálie/Brixen

bouldering: 10. místo Adamovská

 

Různé sporty LETNÍ – JACHTING

12. – 15. 9. ME, Švýcarsko/Biel

třída D-One: 1. místo Teplý V.

20. – 22. MČR Finn, Nové Mlýny

Finn: 1. místo Teplý O., 2. Teplý V. (31 lodí)

 

TRIATLON

17. – 23. 9. SP Čína Weihai

muži: Čelůstka nedokončil, odstoupil v běhu

ženy: 4. místo Frintová

 

sestavila: Marie Poláková