Uffff, to byl horor… Sjezdařka Pauláthová má body ve světovém poháru

Počtvrté v kariéře a poprvé letos dosáhla česká reprezentantka v alpském lyžování, naše Kateřina Pauláthová, na body ve světovém poháru. V superkombinaci ve švýcarské Crans Montaně bere tři body za 28. místo. „Ale byla jsem snad v největším stresu v životě,“ vydechuje.

 

Ve druhé části sezony se dostává do lepší formy, nabírá sebevědomí slušnými výsledky. Ihned po mistrovství světa si připsala vítězství ve FIS obřím slalomu v Savogninu, jen třicet kilometrů od St. Moritz. „Byla jsem hodně unavená, ale byla by škoda to nezkusit. Na lehkém kopci a měkku jsem vyhrála a zajela si i slušné body (14,14 FIS bodů). Druhý jsem vedla také po prvním kole, jenže udělalo se mejdlo a vypadla jsem jako obvykle po vnitřní lyži,“ říká.

Švýcarská mise pokračovala první z kombinací v Crans Montaně, mondénním středisku kantonu Valais, kde spoluvlastní lanovky český miliardář Vítek. „Je tu patnáct stupňů, na totálně měkkém povrchu první tři holky skončily špatně. Mistryně světa Štuhec v sítích, Feierabend v nemocnici. My ostatní jsme čekaly nahoře a klepaly se. To jsem nezažila, bylo mi až do breku.“

Pořadatelé tedy alespoň snížili start a vyhlásili nový závod. Ale třeba hvězdné Američanky Vonn s Shiffrin i jejich krajanka Ross už do něj raději nenastoupily. SuperG sedmnáct závodnic nedojelo, to je unikátní bilance. „Jenom jsem to odbrzdila, abych se dostala ve zdraví do cíle a dole se deset minut klepala,“ komentuje svůj výkon na 40. místě se ztrátou 4,1 vteřiny.

„Slalom pak nasolili, to už se dalo jet. Pár holek sjezdařek specialistek ale do něj nešlo. Dala jsem proto přednost taktice a jistotě,“ přiznává. Zvítězila Italka Brignone. „Já jsem ráda za body, mám něco splněno a v neděli už budu závodit zase naplno,“ vzhlíží ke druhé kombinaci na stejném místě.

A dál? „Od devátého ledna jsem nebyla doma, v pondělí se vracím do Prahy na další vyšetření. Světový pohár už letos zřejmě nepojedu, Amerika je velmi nejistá a drahá. Zato bych se mohla vydat v březnu na finále Evropského poháru do Innichenu, tam bych chtěla,“ dodává.