V Tour de ski je nejlepší Razýmová aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 28. 12. -3. 1.

V Tour de ski je nejlepší Razýmová aneb Výsledky Olymp CS MV v týdnu 28. 12. -3. 1.

Jako první vykročili do nového roku, resp. vyrazili v závodním tempu naše běžkyně na lyžích. V prestižním seriálu Tur de ski drží Kateřina Razýmová šestnáctou příčku jako nejlepší Češka po švýcarské zastávce ve Val Müstair, domácím „hřišti“ Daria Cologni. Slalomářka Martina Dubovská potvrzuje i v novém roce vysoký standard bodovaných pozic ve světovém poháru, v Záhřebu zajela druhou desítku i s bolavými zády.

 

Chybí tu sice Norky a další přední závodnice, i tak je etapová Tour de ski vrcholnou záležitostí. První tři závody pro ženy byly sprint, 10 km klasicky a 10 km stíhačka volně. Kateřina Razýmová zajela ve stíhačce třináctý čas a udržela 16. místo v průběžném pořadí (se ztrátou 2:07 na vedoucí Američanku Digginsovou).

„Takový výsledek, co neurazí, ani nenadchne,“ komentovala. „Dneska jsme měly dobré lyže, tak jsem ráda, že se mi podařilo ušetřit nějaké síly do dalších dnů. Z toho důvodu jsem se také snažila držet ve skupině, což se mi podařilo. Myslím, že mám dobrou výchozí pozici do dalších závodů,“ dodala.

Petra Nováková je 36. se ztrátou 4:41 minuty. „Vyjížděla jsem ze startovní vlny, ale byla jsem vepředu, a tak jsem v prvním kole určovala tempo. Nikdo se totiž dopředu nehnal a já se cítila dobře. I lyže jsem měla připravené kvalitně. Pak jsem se ve skupině dostala na nějaké třetí čtvrté místo, dopředu jsem šla až ve chvíli, kdy jsem viděla, že už nikdo nemůže. Mrzí mě jen poslední dva kilometry, kdy se tam udělala trochu díra a už jsem neměla síly, abych se dotáhla. I tak závod celkově hodnotím docela kladně. S výsledkem nejsem úplně spokojená, ale cítila jsem se dobře a je vidět, že se postupem času výkonnost zvyšuje. Teď bude důležité, abychom se po závodě dobře vyjely, přežily cestu do Toblachu a pořádně zregenerovaly, protože to bude ještě náročné,“ řekla.

Biatlonová dvojice Markéta Davidová – Michal Krčmář si zpestřila svátky tradiční exhibicí World Team Challenge na dva poločasy, tentokrát v husté chumelenici na otevřeném stadionu v Ruhpoldingu, kde skončili na slušném šestém místě. Zde zvítězili Rusové Pavlovová-Jelisejev.

Krčmář skončil ve finálovém souboji tří mužů a tří žen čtvrtý, dostala se před něj jihotyrolská kráska Dorothea Wiererová. „Udělal jsem hloupé chyby vestoje, ale bylo to příjemné zpestřeí, ze kterého mám dobrý pocit,“ komentoval vystoupení. Po první části byli Češi sedmí s osmi chybami, ve druhé se s pěti posunuli o jednu příčku nahoru.

 

VÝSLEDKY SPORTOVCŮ OLYMP CS MV V TÝDNU 28. 12. 2020 – 3. 1. 2021  (53. týden)

 

BIATLON

28. 12. Exhibice World Team Challenge, Německo/Ruhpolding

Exhibiční závod smíšených dvojic: 6. místo ČR (Davidová, Krčmář)

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ

29. 12. SP Rakousko/Semmering

Slalom: 22. místo Dubovská, Sommerová nedokončila v 1. kole

3. 1. SP Chorvatsko/Záhřeb

Slalom: 17. místo Dubovská

 

RŮZNÉ SPORTY ZIMNÍ – BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

od 1. do 3. 1. Tour de Ski, Švýcarsko/Val Mustair

  1. 1. Sprint volnou technikou: 29. místo Nováková, 33. Razýmová
  1. 1. 10 km klasicky s hromadným startem: 14. místo Razýmová, 39. Nováková
  1. 1. 10 km stíhací závod (průběžné pořadí): 16. místo Razýmová, 37. Nováková

 

BOX

30. 12. Souboj o titul České unie boxerů profesionálů, Praha

křížová váha: Ducár porazil Pejsara ve třetím kole

 

sestavila Marie Poláková

foto: Czech-ski.com